Přichází nejvyšší čas na čistění auta. Tato místa byste neměli podceňovat

                   

Těžko přijde lepší doba na čištění a úklid vozu, než je právě nyní. Jak proto, že nás už čeká spíše suché léto a tak se není třeba bát znečištění od vody a od bahna, tak i proto, že se tolik mluví o koronaviru. Nejenom, že někteří mají stále více volného času, ale také bychom se měli věnovat tomu, že z interiéru vozu odstraníme jak nečistoty, tak případné viry. A na jaké místa nezapomínat?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Zavazadlový prostor

Má sice spíše praktický účel, ale je vhodné ho udržovat v čistotě. Čas od času přece jenom vozíte věci, u kterých nechcete, aby se znečistily. Proto věnujte čas i zavazadlovému prostoru. Důkladně ho vysajte a vytřete. Základem je nejprve vše vyjmout a poté se pustit do kompletního úklidu. Pokud si ho v budoucnu budete chtít usnadnit, je vhodné uvažovat nad takzvanými vanami, které se jenom oplachují proudem tlakové vody.

Mřížka chladiče

Kdy naposledy jste ji čistili? Patrně nikdy, je to tak. Podívejte se na ní zblízka a budete překvapeni, kolik hmyzu a kolik nečistot na ní je. A stejně tak znečištěný může být také samotný chladič, ze kterého je vhodné jednou za čas hmyz také odstranit. Při bližším pohledu budete překvapeni, co vše se vám během vašich jízd povedlo nachytat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Podvozek

Při mytí auta na něho často zapomínáme. V myčce si tuto službu neplatíme a při mytí svépomocí ho nemáme jak umýt. Jednou za čas by ale mělo být mytí podvozku třeba. Primárně proto, že nečistoty mohou přispívat k tomu, že se na některých částech dříve objeví koroze. Některé profi myčky nabízejí i různé nástřiky, které mají sloužit jako ochrana.

Karoserie

Omýt karoserii je jedna věc. Ale že potřebuje další následnou péči, to už si mnoho lidí neuvědomí. Po umytí a vysušení je vhodné nanést také vosk. Jak proto, že dokáže chránit karoserii před dalším výrazným ušpiněním, tak samozřejmě také proto, že ji doslova zakonzervuje a tak zlepšuje její životnost. Potom už jenom leštěnku, a auto bude jako nové.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Interiér

Základem je samozřejmě jeho vyluxování a otření. Nyní, v době obav z koronaviru je vhodné interiér také dezinfikovat. Povrchy je vhodné otřít dezinfekčními ubrousky s obsahem lihu nebo jiných látek, které dokážou ničit viry. Dále může být na místě i dezinfekce ozonem, která zajistí, že mohou být zahubeny i ty viry, které jsou na místech, která jsme opomněli, nebo mohou být ukryty v klimatizačním systému.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články