Přijde po Bugatti Divo také SUV? Ředitel automobilky naznačuje, že by mohlo

                   

Bugatti rozšířilo svou modelovou paletu minulý měsíc, když představilo nejnovější přírůstek – na Chironu založené Divo. Vypadá to ale, že výrobce ultra-prémiových vozů plánuje jít ještě dál, a přidat do své nabídky zcela jiné vozidlo.

V rozhovoru pro magazín CarAdvice generální ředitel společnosti Bugatti Stephan Winkelmann řekl: „Jsem přesvědčen, že naše značka je připravena vyrábět více než jeden model.“ Zároveň však dodal, že záleží na tom, zda skupina Volkswagen dokáže najít prostředky na investice, když jsou teď v centru pozornosti autonomní technologie a elektrická vozidla. Pokud Bugatti přidá další model, je pravděpodobné, že to bude něco jiného než tradiční sportovní vůz.

„Je jasné, že pokud uděláme něco jiného než supersport, něco jiného než Chiron, pak by to muselo být něco víc, než jen auto, do kterého se na první pohled zamilujete,“ řekl Winkelmann. „Měli bychom vypadat velmi odlišně v každé karosářské verzi. Musíme se také podívat na jednotlivé regionální poptávky, zjistit, co se děje a jak se to děje, blíže prozkoumat také ceny. Nechceme dávat peníze do něčeho, o co by se vytrácel zájem.“

Takže co tedy Bugatti připravuje? V tomto okamžiku to není jasné, ale Winkelmann připustil, že limuzína připomínající model Royale z roku 1927 by byla něco „hodně uvěřitelného“. Další nápověda: Bugatti pod vedením Wolfganga Durheimera údajně schválilo čtyřdveřový fastback, který se v roce 2009 ukázal v podobě konceptu Galibier, ačkoli si nejsme jisti, zda je toto stále v plánu. Magazín CarAdvice spekuluje o tom, že nový model by mohl být SUV, protože popularita tohoto segmentu v posledních letech výrazně roste. Pokud ano, půjde Bugatti ve stopách Rolls-Royce a také Ferrari, které tvrdí, že bude mít připraven model SUV v roce 2019 nebo začátkem roku 2020.

Winkelmann během svého 11letého působení v sesterské společnosti Lamborghini uvedl na trh model Urus , takže SUV od Bugatti by určitě nikoho nepřekvapilo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články