Problém se startováním může vyřešit jednoduché navrtání svíček

                   

Máte problém s nastartováním vašeho vozu? Na vině mohou být velmi často svíčky. Pokud jste koupili nové a problém stále přetrvání, existuje ještě jedna, poměrně unikátní metoda. Vlastně jde o inovaci stávající svíčky, kterou drobnou úpravou vylepšíte. Svíčce ani vozidlu tento postup neublíží a vy můžete jednou provždy vyřešit problém se startováním.

Stačí vrtačka a malý vrták o průměru 0,8 mm

Potřebovat budete pouze dvě věci. Tou první je vrtačka a věcí druhou je pochopitelně vrták. Zde je třeba zvolit správný průměr, který musí být bezpodmínečně a přesně 0,8 milimetrů. Pokud byste vzali větší, můžete svíčku poškodit. V případě menšího se zase nepovede úprava tak, abyste zlepšili startování vašeho vozidla.

Vrtejte pomalu a opatrně

Pamatujte na to, že musí jít o velmi pomalou, jemnou, doslova až hodinářskou práci. Na vrták se snažte příliš netlačit, nepřehánějte to s otáčkami vrtačky a dále se snažte stále držet správný směr a polohu. Pokud máte možnost využít například svěráku nebo stojanové vrtačky, rozhodně je na místě jít touto cestou. Málokdo má ve svých rukou takový cit, aby to zvládla takto jednoduše.

Důležité je správné místo vrtání

Na jaké konkrétní místo se vrtá? Je to místo nad samotou elektrodou vaší svíčky. Už v tu chvíli vám bude jasné, že jde o skutečně hodinářskou práci. Pokud však zvládnete udělat otvor na tom pravém místě, podaří se vám vyřešit problém se špatným startováním.

Jak je to možné?

Možná si říkáte, jak je něco takového možné a jak může malý vyvrtaná díra pomoci. Odpověď je v daném případě celkem jednoduché. Stačí znát několik základů z elektrostatiky a základů toho, jak se chová vzniklá jiskra. Vzniklý elektrický oblouk se vytvoří mnohem snáze což následně povede právě k tomu, že se palivo snadněji zažehne. Tuto metodu lze samozřejmě využívat nejenom u automobilů, ale i jinde kde je využíván zážehový motor.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články