Při nakupování ojetých aut od těchto značek musíte být velice opatrní. Můžete totiž tvrdě narazit

Některé starší automobily nemusí být zrovna výhodným nákupem. Přestože se může jednat o vzácný model, jejich opravy bývají často velmi drahé.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

Každý člověk sní už od malička o nějakém modelu vozidla, které by si chtěl jednou koupit. V dnešní době se na trhu vyskytuje velký počet ať už tradičních, nebo neobvyklých vozidel, a to za relativně dostupné ceny. Při koupi nějakého vzácného nebo neobvyklého automobilu však musíte být obezřetní, aby se vám do rukou nedostala předražená kopie.

Nejméně je na trhu BMW s naftovým motorem

Někteří obchodníci s automobily přetahují méně cenné kopie známých nebo vzácných automobilů a prodávají je za mnohem více, než je jejich skutečná cena. Řada z nich vyhledává žádané modely ze zahraničí přímo podle daných přání zákazníka, k němuž vůz následně putuje. Obecně je největší problém sehnat dobře udržovaná vozidla značky BMW vybavená naftovým motorem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

U některých žádaných modelů, například u BMW E90 a E60, se dá snadno nadhodit jejich cena. Toho využívají překupníci, kteří o ně mají spolu s jejich zákazníky velký zájem. Pokud se však rozhodnete koupit takový automobil, musíte si dát pozor na některé zásadní věci. Jedná se totiž o starší modely, o které se jejich majitelé často příliš nestarali. Navíc jsou na ně drahé díly a i samotná údržba může představovat velké náklady na jejich provoz.

Problémy vás mohou provázet i u jiných značek

Je dobré si dát pozor i u koupi jiných modelů. Tvrdě narazit můžete také u známých značek jako Audi, Škoda a Volkswagen. Starší vozidla jsou oblíbenou volbou především teenagerů, kteří v nich vidí levnou možnost pořízení automobilu. To se jim však nemusí vyplatit a za případné poruchy zaplatí více než za samotné vozidlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejdostupnější na trhu jsou francouzská nebo korejská auta. Zájem o ně není tak velký v porovnání s německými značkami a je mnohem jednodušší je sehnat. Navíc se dají pořídit velmi slušné vozy a za dobrou cenu. Za stejné peníze je tedy možno koupit i novější model, ovšem na úkor výbavy. Při koupi takových automobilů je tak vhodné si dobře prohlédnout celkový stav a zhodnotit, zda nebude lepší zvolit novější model.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub