Prodává se nejvzácnější Jaguar XJR-15, máte o něj zájem?

                   

Je na prodej auto, které nemá obdoby

Londýnská firma DD Classics nabízí k prodeji sběratelský Jaguar XJR-15, jeden z padesáti tří kusů ultralehkého super sportovního vozu na celém světě. Disponuje výbavou, kterou o které se mnohým jen sní.

Auto bylo vyvinuto ve spolupráci s firmou Tom Walkinshaw Racing (TWR) se šestilitrovým motorem V12 o výkonu 336 kilowatt a točivým momentem 569 N.m, s náhonem na zadní kola.

Tento konkrétní model má navíc implementovanou pětistupňovou synchronizovanou převodovku, jako příplatkovou verzi. V takové výbavě vzniklo pouhých pětadvacet kusů z třiapadesáti, celkově vyrobených kusů aut. Cenu, za kterou má být Jaguar XJR-15 prodaný, společnost Tom Walkinshaw Racing zatím neuvádí.

Historie vozu s doložením dokumentace

V roce 1991 byl vůz koupen do Německa, v roce 2008 se však vrátil zpět do Velké Británie, kde prošel důkladnou přeměnou motoru, dodalo se mu také lepšího zavěšení kol, spojky a celkovému stylingu. O „omlazení“ a celkového oživení se postarala firma Don Law Racing. Od přestavby má vůz najeto necelých tisíc kilometrů.

Navíc jsou k vozu k dispozici všechny papíry, tedy originální dokumentace, časopisy k autu i luxusní sluchátka na opěrkách hlavy, pro případ, že by se nový majitel rozhodl vůz provětrat na závodním okruhu, na které je Jaguar XJR-15 vlastně zkonstruovaný.

Jaguar XJR-15 je super lehký sporťák

Celková hmotnost Jaguaru XJR-15 je pouhých 1 062 kilogramů. Karoserie i doplňky jsou zhotoveny z karbonu. Výkon, ačkoli není kdovíjaký, je pečlivě zhotoven v poměru s celkovou hmotností. Auto dokáže zrychlit z nuly na sto za 3,9 sekundy a maximální udávaná rychlost je 307 km/h.

Zdroj fotografií: arpixel.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články