V aukci se objevila velmi vzácná Tatra 603-1. Vydražila se za zlomek její reálné ceny. Co s ní bude dál?

Každý, kdo chce něco prodávat, by si měl předem zjistit cenu daného předmětu. V opačném případě může člověk přijít o hodně peněz a později litovat svého činu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Inzeráty s auty sleduje každým dnem mnoho lidí. Ve většině případů se jedná o zaměstnance autobazarů, kteří musí vývoj trhu sledovat. Najdou se však i ti, kteří si nechtějí kupovat nové vozidlo, ale rádi se podívají na to, co se právě prodává. Jednoho dne se mezi inzeráty s vozidly objevila i cenná Tatra 603-1, která je velmi vzácná, a navíc měla černé varšavské značky. Takové auto uvidíte častěji na obrázku než naživo.

Tatra 603-1 v Norsku

Vozidlo se prodávalo v Norsku a jednalo se o Tatru z první série. Ty se vyráběly se třemi světlomety a říkalo se jim „třílampová“. Uprostřed se nacházelo jedno centrální světlo, ale časem se pravděpodobně toto provedení zakázalo. U vozidla Tatra 603 v původní podobě z konce 50. let si proto museli všichni majitelé změnit přední část na modernější.

Černá značka na vozidle

Na autě si můžete všimnout, že má černé varšavské značky. Na nich je napsáno WGH 2190. Toto označení zde není jen tak a lze z něj vyčíst několik údajů. Znamená to Varšava-Mokotów a rok výroby 1990. Ne každý by však poznal, co dané zkratky znamenají. Podle všeho někdo koupil v roce 1990 v Polsku tuto Tatru, která byla v horším stavu a schoval ji na nějaké místo.

Velice ceněné kousky

Vozy Tatra 603-1 už nejsou téměř k vidění, a proto se všechny považují za velice cenné. Pokud nějakému majiteli zůstala, raději si ji nechá uschovanou, protože ví, jak je drahá. Existuje však i další důvod, proč je tato Tatra tak vzácná. Když se začaly vyrábět měly svůj originální vzhled, který vydržel přibližně 7 až 10 let. Po této době totiž začaly rezivět a musel se jim vyměnit podvozek, aby byly znovu v perfektním stavu.

V daný moment se ale vyměnilo hodně vnějších dílů a Tatra po opravě nevypadala stejně jako předtím. V dnešní době je téměř nemožné sehnat Tatru 603-1 v původním stavu. Jestliže jí bude někdo prodávat, pravděpodobně za ní dostane obrovskou sumu peněz. Je to zkrátka kousek, který už má doma jen pár lidí a spíše jej uvidíte na videu nebo obrázku než na vlastní oči.

Tatra na prodej v Norsku

Mezi inzeráty, které obsahovaly vozy k prodeji, se objevila v Norsku i Tatra 603-1, kterou se nakonec rozhodl majitel prodat skrze aukci. Počáteční cena za ní byla 2 500 PL (necelých 14 000 Kč). Původní vlastník vozidla uváděl, že motor je ve velmi dobrém stavu, ale plechy jsou špatné. Již z fotografií bylo poznat, že auto je značně rezavé. Uspořádaná aukce skončila ve chvíli, kdy byl vlastník s cenou spokojený. Není známa přesná suma, za kterou bylo vozidlo nakonec prodáno, ale mluví se o velice směšné částce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nový majitel byl pravděpodobně s koupí spokojen a nepředpokládá se, že bude Tatru 603-1 renovovat. Bude pro něj totiž mnohem výhodnější, když pošle auto znovu do světa. Jestliže ví, jaká je její přibližná cena, získá po prodeji hodně peněz. V dnešní době se tento typ vozidla pohybuje na trhu okolo 1 000 000 Kč, když je v dobrém stavu. Pokud by ji zrenovoval, může se k této částce vyšplhat. Není však známo, jaké záměry má nový majitel.

Co byste provedli s tímto vozidlem, kdybyste jej měli v garáži?

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články