První test letních pneumatik. Němci vyzkoušeli levné R17

                   

Doba přezutí se pomalu blíží a tak je třeba začít řešit i letní pneumatiky. Jak vybrat ty pravé? Samozřejmě nejlépe podle testů. Ty pravidelně zveřejňuje řada autoklubů, institucí a organizací. My se podíváme na test německý od GTU. Zde byly hodnoceny letní pneu 215/55 R17, které v době zájmu o SUV rozhodně patří mezi velmi populární volbu. A unikátní je, že tento test vybral spíše levnější modely. Jak dopadly?

Maxxis Premitra 5

Pokud jste na trhu natrefili na tyto letní pneu, rozhodně nemusí být špatnou volbou, jelikož německá GTU jim dala hodnocení 154 z celkového počtu 190 bodů. V porovnání s ostatními si stály nejlépe a tak jsou z testovaných letních pneumatik tou nejlepší volbou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Sava Intensa UHP 2

Ani tato varianta nemusí být úplně špatná, jelikož tyto letní pneumatiky se dočkaly celkového hodnocení 146 z celkového počtu 190 bodů. Byly však místa, kde lehce zaostávaly, a to především při jízdě na suché vozovce, což je při letním provozu přece jenom možná komplikace.

Fulda SportControl 2

Třetí místo patří těmto letním pneu, které dokázaly získat celkem 145 bodů ze 190 a o pouhý bod zaostávají za předchozí testovanou sadou. Pokud by se vám u pneu Sava nezdály vlastnosti na suchu, mohou být lepší volbou právě tyto. O body přišly hlavně kvůli horšímu valivému odporu, vlivu na přírodu a také kvůli o něco vyšší ceně. To ale ne všem vadí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Apollo Aspire XP

GTU testovala hlavně levné pneu na trhu a tak se nedivte, že jste o některých nikdy ani neslyšeli. Třeba o těchto, které dosáhly celkového výsledku 136 bodů. Kde si stály dobře, to je oblast valivého odporu a vlivu na přírodu. Naopak při jízdě na mokré silnici nedosáhly moc uspokojivého hodnocení. Proto pozor na letní déšť.

Toyo Proxes Sport

Tato sada pneumatik získala celkové hodnocení 135 bodů, což v porovnání s těmi nejlepšími není nijak optimální hodnota. Na mokru i suchu však funguje celkem optimálně. Problémem může být valivý odpor a také negativní vliv na životní prostředí, což pneumatice strhlo zbytečné body. Pokud to však neřešíte, nemusí být špatnou volbou.

Kleber Dynaxer HP4

Ne úplně neznámá značka, po které řada lidí při výběru letních pneumatik dost možná sáhne. Je dobré vědět, že v testu německé GTU dostala tato pneumatika hodnocení 129 z celkového počtu 190 bodů, což rozhodně není hodnota, se kterou by se mohla chlubit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Firestone Roadhawk

Ani tato značka není zase až tak neznámá. Pokud byste se rozhodli pro koupi právě proto, že vám jméno něco říká, je dobré vědět, že v testu Němců dostaly tyto letní pneumatiky hodnocení 126 bodů z celkového počtu 190. A to není nijak příznivá hodnota.

Hankook Ventus Primes 125

I v tomto případě mluvíme o značce, která není až tak velkou neznámou. Pozor však na její chování na mokru, kde dostala velmi málo bodů. Když k tomu přidáme další ne úplně uspokojivé hodnocení, odešla sada z testu s počtem 122 bodů, což na dobrou kvalitu rozhodně neukazuje.

Avon ZV7

Posledními testovanými pneumatikami, a zároveň posledním místem v testu jsou právě tyto. Počet bodů 119 ze 190 vypovídá o tom, že kvalitativně na tom nebudou nejlépe. Přitom svou cenou se pohybují mnohdy i výše než varianty, které jsou v testu na prvním a druhém místě. To byste měli mát na paměti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články