Rez na karoserii podchyťte včas. Opravou může být i aplikace barvy

                   

Není nic horšího, než když začne auto korodovat. Rez na karoserii nejenom snižuje celkovou hodnotu vozu, ale snižuje i jeho estetickou krásu a snižuje jeho technický stav, vlivem čehož můžeme mít v budoucnu problém i na stanici STK. Jak problém s korozí řešit? Představíme vám tři efektivní a také jednoduché metody.

Malé zkorodované části

Taková koroze se může objevit třeba v místech, kde bylo auto škrábnuté, nebo obecně na těch místech, které jsou vystavena větší vlhkosti. U některých vozidel jde třeba o oblast kolem blatníků, nebo části pátých dveří. Pokud korozi uvidíte, začněte ji řešit co nejdříve. V takovém případě pomůže snadná pomoc. Vezměte brusný papír a daní místo obruste. Následně stačí trocha základové barvy, na kterou by měl přijít finální lak. Pokud jde o opravu malá místa, nemusí být nutné lakovat nutně celý díl.

Větší zkorodované části

Pokud jste korozi neřešili, nebo jste pořídili auto s tím, že si ho dáte dohromady, je třeba myslet na to, že u většího výskytu koroze je nutné i více práce. S obyčejným brusným papírem si už nevystačíte a bude nutní použít brusku, kterou poškozené části obrousíte. Dále může být nezbytností i použití tmelu a až potom může přijít na řadu ruční broušení. Potom stejně jako v předchozím případě základová barva a na ni finální lak. Podle velikosti zkorodovaných částí už se může uvažovat o tom, že se nalakuje komplet celý díl.

Silná koroze s otvory

Ro nejhorší, co se může stát. V těchto případech je vhodné buď vyměnit celý zkorodovaný díl, nebo navštívit specializovanou dílnu. Je třeba počítat s tím, že oprava může být náročná jak časově, tak i finančně. V některých případech lze použít ještě třetí variantu opravy, kdy se konkrétní zkorodovaná část vyřízne a místo ní se navaří nový kus karoserie. Následná postup už je opět stejný jako v předchozích situacích – ošetření, základní barva a lak.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat