Rezne vám auto? Problémy na voze vyřeší hlavně prevence

                   

Rez na autě rozhodně není nic příjemného. Má celou řadu negativních dopadů. V první řadě snižuje hodnotu vašeho auta, což je problém v případě, že ho plánujete prodat. Dalším negativem může být to, že se stává celkem nevzhledným. Dále neopomíjejme fakt, že koroze na autě může řadu jeho částí poškodit a vůz se tak stává nebezpečným. Jak vše vyřešit? Eliminovat rez. Co může pomoci?

Kupujte kvalitní auta

Je sice pravdou, že se automobilky snaží pozinkováním plechů eliminovat výskyt koroze, ale nic není stoprocentní. Dokonce jsou tu i značky a jejich vozy, které jsou výskytem koroze přímo vyhlášené. V praxi to znamená, že když si dané auto koupíte, je zde vysoká pravděpodobnost toho, že se koroze objeví. Dejte na různá porovnání a zkušenosti a při nákupu vozu berte to auto, které nerezne.

Vyhýbejte se soli

Hlavně zimní období je pro vznik koroze jako stvořené. Je to dáno tím, že právě sůl napomáhá její tvorbě. A jelikož se sůl používá pro údržbu silnic, nachytá se jí na vaší auto více než dost. Pokud už musíte během zimy na zasolených silnicích jezdit, snažte se auto po každé jízdě alespoň opláchnout. Sůl tak dostanete pryč a ta nenapomáhá postupnému reznutí.

Pozor na kamínky

Právě různé odletující kamínky mohou způsobit, že se naruší ochrana před korozí. Ta následně začne na konkrétním poškozeném místě vznikat. A rozšiřuje se dále. Vhodné je tedy dát si pozor na to, kdy s autem jezdíte. Jakýkoliv náročnější terén s většími odletujícími kamínky může znamenat, že hlavně ochrana podvozku dostane pořádný zásah.

Využívejte ošetření

Existují různá ošetření, jako jsou například nástřiky podvozku, které mají za cíl pomoci s eliminací výskytu rzi. Samozřejmě nejsou vždy stoprocentní a zapomínat nelze také na to, že daný nástřik je třeba pravidelně opakovat. Realita je však taková, že tato pravidelná péče skutečně může výskyt koroze poměrně snadno eliminovat.

Neodkládejte opravy

Jakmile drobnou rez uvidíte, je na místě její výskyt nepodceňovat. Je třeba zaměřit se na její eliminaci a místo opravit. Důvodem, proč to neodkládat je hlavně to, že se rez bude šířit. Jakákoliv budoucí oprava tak bude nákladnější a také komplikovanější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články