Reznou více než myslíte. Toto jsou vozy s nejhorší protikorozní ochranou

                   

Od vozů nečekáme jenom pohodlí, výkon a dobré jízdní vlastnosti. Chceme také odolnost a dlouhou životnost. Proto když auto rezne, je to problém. Tento stav lze minimalizovat nejenom tím, že budete o auto pečovat, ale i tím, že koupíte to pravé. Podívejte se na seznam vozů hodnocených odborníky z NJCAR, které mají s korozí největší problém.

i

Mazda 6

Modelová řada vyráběná v letech 2005–2008, která možná láká na svůj vzhled nebo jízdní vlastnosti, ale pokud je v něčem riziková, jeto především velká náchylnost ke korozi. A to i když se o auto staráte. Rez se objevovala hlavně v oblasti blatníků, a to dokonce už po prvních 4 letech provozu. Celkem velká vada na kráse u v podstatě ještě zánovního vozidla.

i

Nissan Almera

Vůz Nissan Almera vyráběný v letech 2005–2006 také není ideální volbou, jelikož výskyt koroze je v tomto případě skutečně extrémně rychlý. Majitelé nových modelů začaly hlásit problémy už po prvních 3 letech provozu. Je celkem jasné, jak budou vypadat ty nejstarší modely, pokud se majitel nepustil do radikálních oprav. Ty jsou v podstatě nezbytností.

i

Opel Astra

Zajímavé auto, které se však lehce vymyká tomu, že německé značky jsou víceméně spolehlivou volbou. Opel Astra vyráběný v letech 2005–2012 je kvůli zvýšenému riziku koroze výjimkou. Rezaví nejenom oblasti podvozku, ale i spodní části dveří. Je to škoda, jelikož jinak je Astra celkem povedeným autem, které bylo mezi lidmi i hodně populární.

i

Geely Emgrand X7

Auto, které budí určitý dojem luxusu. Na první pohled, u nového vozu tomu tak bude. Model vyráběný v letech 2011–2013 však má závažný problém v tom, že vlivem časté koroze podstatně ztrácí na své kráse. A tím i životnosti a ceně. Vůz zároveň potvrzuje obavy mnohých lidí v tom, že čínské značky na tom kvalitou nemusí být zase až tak dobře a hlavním lákadlem zůstává cena.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod