Nejtěžší trať světa má nového krále hanby. Řidič havaroval 2 sekundy po startu, ujel sotva 5 metrů

Každý, kdo si chce užít rychlou jízdu, se může vydat na děsivou silniční dráhu, kterou je Nürburgring Nordschleife. Jistý muž vydržel na této trati pouhých 7 sekund.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje mnoho lidí, kteří by si rádi vyzkoušeli rychlou jízdu nebo jízdu na závodní trati. Díky tomu, že je těchto lidí hodně, byl v letech 1925 až 1927 vybudován závodní okruh, který nevedl po veřejné silnici. Mnohým automobilovým nadšencům je toto místo jistě velmi dobře známé. Několik z nich si dalo za úkol, že se na něj alespoň jednou za život podívají. V této době bývá na tomto místě hodně lidí, protože se objevilo v mnoha médiích. Okruh neunikl pozornosti ani těchto dvou mužů, kteří se poté na trať vydali.

Muži se vydali na dlouhou cestu

Dva automobiloví nadšenci se vydali na cestu do Německa pravděpodobně až z Velké Británie. Na okruh přijeli ve starém BMW 325i a byla na nich vidět radost, že jsou konečně na tom slavném Nürburgring Nordschleife. Jízdu si chtěli užít naplno a rozhodli se z auta vymáčknout vše, co se dá. Hned v první zatáčce však řidič ztratil kontrolu nad vozidlem na mokré vozovce a havaroval. Naštěstí jel pomalu a nikomu se nic nestalo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato událost byla i natočena na video, ale to bylo z internetu staženo. Našlo se však takové, na němž je vidět havarované vozidlo mimo vozovku. Celá situace je smutná a neměla by se stát nikomu dalšímu. Na druhou stranu je zároveň lehce komická. Tito dva muži jeli dlouhou cestu, aby si konečně užili jízdu na slavném okruhu. Celí natěšení vjeli na okruh a po pár sekundách jejich jízda skončila.

Nový rekordman na trati

Jestli si myslíte, že tento rekord nikdo nepřekoná, jste na omylu. Přesně 15. října tohoto roku se podobná událost stala na stejném okruhu. Neopatrný řidič vozidla vjel na trať a po pouhých 2 sekundách ztratil kontrolu nad vozidlem. Údajně šlo o Mercedes-AMG C63 S. Mnoho lidí stále čeká na to, kdy se na internetu objeví video z této nedávné nehody. Řidič podle všeho poslal auto v první zatáčce do smyku a skončil ve svodidlech. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Vydali byste se na tento závodní okruh?

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články