Řidič Chevroletu vybržďoval na silnici. Vzápětí se mu to vymstilo! (VIDEO)

                   

Vybržďování se nevyplácí, o tom ví tento řidič své

Vybržďování na silnici je trestuhodné, ale v tomhle případě se naštěstí žádná tragédie nestala. Naopak. Konec vás jistě pobaví. Po několika vybržděních se naštěstí objevila spravedlnost, která je všudypřítomná, jen někdy nechodí tak rychle. Řidič Chevroletu tady ale dostane zavyučenou a vybržďovaný řidič nevěří vlastním očím!

Řidiči jsou v USA nejspíše vtipálci

Tato příhoda se stala v USA, mezi řidičem červeného pick-upu, který se nejdříve snaží zařadit na hlavní silnici. Řidič Chevroletu však nebral zařazení do pruhu jako nutný manévr, ale nejspíše jako snahu vjet mu do dráhy. Řidič pick-upu však popojel a nakonec své vozidlo zastavil, aniž by zasáhl do bezpečného a plynulého projetí Chevroletu. Ale i tak se řidič v černém voze rozčílil natolik, aby si červený pick-up náležitě vychutnal.

Chvíli jej vybržďuje, a pak tedy odbočí vší silou na křižovatce, přičemž mu ulítne zadek a následně nezvládne řízení. Vůz pak vyšplhá jak opička po sloupu elektrického vedení. Dolů se mu už ale vůbec nechce! Řidiči Chevroletu tak nezbylo nic jiného, než ze svého automobilu vystoupit a podívat se, jak se z prekérky dostat. Kdo ví, třeba mu řidič z pick-upu ještě pomohl zpět na kola!

Co je vybržďování

Vybržďování je netaktní praktika řidičů všech silničních vozidel, kteří chtějí potrestat ostatní řidiče jejich „špatnou jízdou“ po svém. Řidič, který chce někoho potrestat, zabrzdí na velmi nízkou rychlost, takže řidič za ním musí také zabrzdit. Pokud však nedává pozor, může tento manévr skončit v lepším případě pomačkanými plechy, v horším pak sjetí vozidla ze silnice.

Ve většině případů se z vybřďování stane celá řada konfliktů, typických pro mstu. Aleš Vémola z Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického v Brně vybržďování definoval tak, že „vozidlo přede mnou začalo intenzivně brzdit, aniž bych to očekával a aniž by mělo nějaký důvod.“ Podle statistik je vědecky dokázané, že vybržďování se často objevuje u řidičů se sklonem k agresivnímu chování, u vozů vyšší kategorie, v dražších modelech aut anebo u vozů sportovního typu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články