Řidič doslova žebral, aby mu policisté na místě nezabavili řidičský průkaz

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Od doby, kdy mají prakticky všichni lidé v kapse chytrý telefon, se policejní hlídky musí mít obzvláště na pozoru. Jejich jednání jsou totiž pod drobnohledem nejen kontrolních policejních orgánů, ale také široké veřejnosti z celého světa. Nová videa z brutálních, nesmyslných nebo naopak nečekaně příjemných a lidských policejních zásahů prolétnou sociálními sítěmi prakticky každý den.

Mnohá získají i desítky milionů zhlédnutí. Tentokrát svět obletělo video z Ruského městečka Gorjačij Kluč v krasnodarském regionu.

Když video pustí do světa policisté

Zdejší řidič nejprve pomocí svého mobilního telefonu policisty, kteří ho zastavili, fotografoval a natáčel. Činil tak právě proto, aby mohl záběry sdílet na sociálních sítích. Policistům se ale jeho počínání pranic nelíbilo. Řidiče několikrát slovně varovali, tomu se však spolupracovat zrovna dvakrát nechtělo. Nakonec přeci jen telefon v legračním krytu odložil a začal hledat doklady, které si od něj hlídka vyžádala. Nutno dodat, že toto video zveřejnili přímo policisté.

Také druhé video pochází z kamery, kterou měl jeden z mužů zákona na rameni. Odehrává se o několik minut později a řidič na něm klečí na kolenou před policistou, který sedí v autě. Klečící muž přímo žebrá, aby mu hlídka neodebírala řidičák. „Buď přece člověk, měj se mnou slitování!“ opakuje hříšník a odmítá se zvednout z vozovky.

Oficiální informace od policie

Incident se stal začátkem září letošního roku. Podle informací z policejního hlášení byl muž zastaven za jízdu v protisměru. Na místě mu byla uložena poměrně nízká bloková pokuta ve výši 5 tisíc rublů, tedy asi patnáct set korun. Pokud pokutu do měsíce od uložení neuhradí, bude mu na půl roku odebrán jeho řidičský průkaz. Zda hříšník nakonec pokutu uhradil, zatím policie neuvedla. Lhůta by mu však měla vypršet každým dnem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články