Řidič kamionu se zasekl na železničním přejezdu. Stihl jen utéct, čekat na nevyhnutelné a vše natočit

Nehody na železničních přejezdech jsou dnes už poměrně vzácné. Jenže pokud k nim dojde, obvykle není „co sbírat“.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Rozmetání auta nebo kamionu na přejezdu naštěstí vídá v dnešní době člověk spíše v akčních filmech než ve zprávách. To svědčí o tom, že havárií tohoto typu jednoduše ubývá, což je jedině dobře. Občas se ale přece jen něco najde jako v tomto případě. Řidič obrovského nákladního vozu neodhadl sklon přejezdu a nejspíš se jednalo o jeho první jízdu na tomto úseku. Výsledkem bylo jasné uváznutí, kdy s kamionem nemohl jakkoli pohnout.

Spíše rarita, následky jak z akčního filmu

Událost se stala v Georgii ve Spojených státech a záznam z kamery nedalekého projíždějícího vozidla nám poskytuje poměrně přesný obrázek o celé situaci. Už začátek záznamu z jízdy ukazuje vedle skupiny stromů zřetelně zaseklý kamion a jsou jasně slyšet i výstražné zvuky blížícího se vlaku. Následuje ještě silnější houkání, které se opakuje. Pak plně naložený nákladní vlak s mnoha kontejnery trefí kamion těsně za kabinou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Řidiči, který se do této nešťastné situace dostal, nezbylo nic jiného, než vůz opustit a nechat ho na pospas nevyhnutelným následkům. On s ním nemohl hnout a vlak už byl tak blízko, že by stejně nemohl zastavit, obzvláště při váze svého nákladu. Řidič tak pouze pozoroval zkázu svého vozidla a stál doslova několik metrů od železniční dráhy.

Bez zranění a škod na životech

Světlou stránkou celé události budiž absence jakýchkoli zranění a možná i přežití části nákladu, který nebyl blíže specifikován. Řidič opustil kabinu včas, protože mu bylo hned jasné, že vůz se nedá nijak zachránit. Z události plyne poučení, že podobné havárie mohou způsobit nejrůznější faktory, které si člověk hnedka neuvědomí, ale obvykle až tehdy, když je pozdě.

Bylo jasné, že i strojvedoucí se snažil, jak mohl, aby svůj vlak co nejvíce zpomalil. Jenže marná sláva, vzhledem k rychlosti pohybu na kolejích a obrovské mase nákladu nebylo možné ani z jeho strany dělat absolutně nic. Střetl se tak nezastavitelný objekt a objekt, který se naopak nemohl vůbec hnout. Ačkoli byl náklad kamionu nejspíš ztracen, je dobře, že celá událost skončila jen u tohohle a nikdo si kromě děsivé vzpomínky neodnáší nic trvalejšího.

Zdroj: ViralHog

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články