Řidič na přechodu vytroubil pomalou důchodkyni. V zápětí od ní dostal životní lekci

Spěchat na staré dámy na přechodu pro chodce se nemusí vůbec vyplatit, jak se o tom jeden řidič ostatně sám přesvědčil.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Prakticky vždycky se vyplatí být zdvořilý ke starým lidem, už jen proto, že se jedná o základ slušného chování. Učíme to navíc svoje děti – aspoň většinou – takže nejlepší cestou je jít jim v tomhle příkladem.  Jenže ne každý dospělý si tuto lekci pamatuje, zvláště ve spěchu. Jenže to je kolikrát moment, kdy se vám právě slušné chování může velmi, velmi vyplatit, protože senior si umí najít brilantní cestu, jak vám slušnou výchovu spolehlivě připomenout.

Když se stařenka zasekne na přechodu

Video s takovým příkladem je staré víc jak 10 let, ale nepostrádá platnost. Nejdříve se objeví několik kluků, který v parku u křižovatky trénují na skateboardech. Jejich pozornost vzápětí přitáhnou nevyhnutelně zvuky pneumatik řidiče, který prudce brzdí na přechodu se stařenkou, která se zastavila po prvních krocích výpravy na druhou stranu. Řidič ji naznačil klaksonem, že může normálně jít, a stará dáma se pomalu vydala vstříc druhé straně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jenže řidič ve zřetelně luxusním voze měl viditelně naspěch, takže v houkání pokračoval, jak rostoucí netrpělivost požírala jeho slušné vychování. Jeho houkání nemělo žádný efekt, babička nekřičela ani se nehádala. Pokračovala krůček po krůčku svou cestou, až se dostala přesně před předek auta, zatímco netrpělivý řidič pokračoval ve svém zvukovém ostřelování jejího pomalého pohybu. Přímo před autem došla stařence trpělivost.

Stará dáma má vždycky zbraň

V tom momentě se stařenka otočila a praštila do kapoty vozu svou taškou, kterou celou dobu nesla v jedné z rukou. Člověka by mohlo napadnout, že nebude mít moc síly, jenže o ni ani tak nešlo. Následky byly patrné během vteřin, protože luxusnímu vozu zafungovaly airbagy a hrubián byl přitlačen k sedačce bleskovým nafouknutím bezpečnostního systému. Aspoň měl jasnou ukázku, že auto je funkční i v tomto ohledu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Krásnou dohrou je skutečnost, že stařenku celá situace naprosto nevyvedla z míry a v klidu pokračovala svým pomalým tempem dál. Zvuk klaksonu logicky zanikl, ozvaly se ale pobavené reakce skateboardistů pozorujících celou kuriózní situaci. Video přes nevalnou kvalitu záznamu obletělo celý svět a stalo se krásným příkladem pohotovosti seniorky a toho, že zachovat se i ve vypjaté situaci slušně se opravdu vyplatí, protože vás může minout mnohem větší problém.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články