Řidič nedal přednost kamionu. Octavia se při nehodě roztrhla na dva kusy

                   

Dopravní nehody jsou nepříjemné bez ohledu na to, jaké mají následky. I malý škrábanec vás může stát draho, přijít můžete minimálně o čas, pokud další účastníci nehody budou trvat na tom, aby se do věci vložila policie. Čím horší střet, tím více potíží z něho vyplyne. I kdybyste nebyli na vině, pojišťovna vám obvykle zhorší rating, což se projeví také na ceně vašeho havarijního i povinného ručení. A pravděpodobně přijdete také o některé bonusy.

Octavia na dva kusy

Bonusy nicméně netrápí českého řidiče, kterému se na Slovensku podařilo jako zázrakem bez větších zranění přežít bouračku, v níž byla jeho Škoda Octavia Combi třetí generace doslova a do písmene roztržena na dva kusy. Čtyřiašedesátiletý muž se totiž podruhé narodil. A navíc má obrovské štěstí, že v autě nikoho nevezl. Pasažéři na zadních sedadlech by totiž tento střed pravděpodobně nepřežili, vůz přetržený v místech, kde by se nacházely jejich trupy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Řidič nedal přednost kamionu

K nehodě došlo v Trnavském kraji a místní policisté kuriózní situaci popsali na své facebookové stránce. Řidič Octavie podle všech indicií nedal nedaleko obce Leopoldov přednost plně naloženému kamionu, který jel po hlavní silnici. Nedat přednost mnohatunovému kolosu se vždycky nevyplácí, kamion se svou dlouhou brzdnou drahou jen tak nezastaví. Nepovedlo se to ani v tomto případě, a jeho kinetická energie při střetu byla tak obrovská, že Octavia, respektive obě její části, skončily na trávě několik metrů od silnice.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Pozor na sváteční řidiče

Podle policistů jde pravděpodobně o svátečního řidiče, kteří jezdí v době letních dovolených častěji než v jiných obdobích. Proto byste měli dbát zvýšené obezřetnosti, zejména pokud cestujete:

  • Z Prahy a dalších velkých měst v pátek odpoledne, případně do Prahy v neděli večer
  • Do některé z oblíbených turistických lokalit ve Středomoří
  • Přes rakouské či švýcarské Alpy
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?