Řidič ostře předjížděl na plné čáře, jen o centimetry všichni unikly hromadné nehodě. Vše zachytil kamerový záznam

Nezodpovědný řidič ohrozil při předjíždění na plné čáře sebe i své okolí. Jen centimetry dělily celou situaci od vážné nehody.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Předjíždění patří k nejrizikovějším částem jízdy. Především však tehdy, kdy řidič spěchá a navíc nemá ani dostatečný rozhled kolem sebe a hlavně před automobil, který předjíždí. Ať už za ním stojí adrenalin, nedostatek času řidiče, anebo prostě jen jeho neukázněná a bezohledná jízda, může to mít tragické následky. Neopatrné předjíždění způsobuje každoročně celou řadu vážných nebo tragických nehod, při kterých často zaplatí životem i nevinní lidé.

Předjíždění na plné čáře

Nebezpečná situace se odehrála na obousměrné silnici u čerpací stanice. Na cestě byla plná čára, tudíž řidič nemohl podle předpisů předjíždět jiné vozidlo. To však bylo jedno muži, který nejspíš tak spěchal, že si vůbec plné čáry nevšímal a dal se přes ni předjíždět jiný automobil. V okamžiku, kdy začal odjíždět, buď neměl dostatečný přehled o celé dopravní situaci kolem sebe, nebo protijedoucí automobil prostě ignoroval a začal objíždět auto před ním.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zachránila jej šířka silnice

Silnice naštěstí zrovna v tomto místě byla dostatečně široká na to, aby se na ni vlezla tři auta vedle sebe. Konec konců tak to i dopadlo. Řidič předjížděného automobilu najel na kraj, aby zabránil srážce dvou vozidel vedle něj. Jen centimetry dělily auta od střetnutí, ke kterému nakonec nedošlo a auta, byť jen těsně, se minula.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kamerový záznam předjíždění

Nebezpečnou jízdu tohoto neukázněného řidiče zachytil muž jedoucí za nimi na kameru. Nyní se budou případem zabývat policisté. Díky kamerovému systému jde hrubé porušení dopravních předpisů krásně vidět a nebezpečný řidič si nejspíš nějakou dobu za volant nesedne.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články