Řidič Porsche přecenil své schopnosti a nebezpečným předjížděním vystrašil čtyři auta. Pak se ztratil z dohledu kamery

Nebezpečné předjíždění si každým rokem vyžádá mnoho nehod. Jeden takový manévr předvedl řidič černého Porsche na dálnici.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Předjíždění je důležitou součástí autoškoly, kde instruktor dobře a jasně učí tento manévr. Při něm je důležité správně odhadnout celou situaci, aby se nestalo, že při předjíždění automobil ohrozí ostatní řidiče kolem sebe. Každým rokem se stane nespočet nehod, které jsou zaviněny špatným odhadem celé situace a následnou srážkou nebo strhnutím vozidla mimo silnici. Jeden odstrašující příklad předjíždění předvedl řidič Porsche, který nejen, že špatně odhadl vzdálenost předjížděného vozu, ale svým manévrem ohrozil i ostatní řidiče kolem.

Nebezpečné předjíždění přes plnou čáru zprava

Celý incident se stal na dálnici, a byl zachycen na palubní kameru řidiče, který byl bezohledné jízdy svědkem. Majitel černého automobilu značky Porsche nejprve velkou rychlostí předjel vozidlo s kamerou, a poté se dal objíždět další. V tom mu ale zabránila bílá dodávka, která jela v levém pruhu. Dálnice měla pouze dva pruhy, a oba byly plné. Porsche však jelo tak rychle, že jeho řidič musel rázně dupnout na brzdový pedál, aby nenarazil do automobilu, které chtěl nejprve předjet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Předjíždění přes plnou čáru

To by však nebylo zas tak hrozné, a ani příliš neobvyklé. Řidiči černého luxusního vozu se však nechtělo čekat a rozhodl se, že i přes porušení pravidel silničního provozu automobil před ním předjede. Provedl to však nejhorším způsobem, jakým mohl. Místo, aby počkal a vozidlo předjel přes levý pruh, namířil si to kolem něj rovnou zprava přes plnou čáru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dopustil se také jiných prohřešků

Takový čin je velmi nebezpečný, zvláště na dálnici, kde se automobily řítí velkou rychlostí. Po předjetí řidič pokračoval v rychlé a nezodpovědné jízdě. Začal předjíždět další a další vozidla, až se ztratil z dohledu kamery. Kromě porušení zákonů bezohledným a nebezpečným objížděním vozidel by mu mohli policisté udělit pokutu také za rychlou jízdu, která byla zřejmá i z videozáznamu.

Zdroj: Bp-i Autósok Közössége

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články