Řidič s rodinou o vlásek unikli neštěstí, když se na jejich auto zřítil most

                   

Palubní kamera zachytila míchačku, která škrtla o spodní část nadjezdu, což stačilo na to, aby se zhroutily betonové nosníky. Pokud by ruský řidič chtěl prodat svůj zážitek do Hollywoodu, velkofilm by se mohl jmenovat Příliš blízký most. Zatím je jako podklad k dispozici pouze 10sekundové video z palubní kamery, které zachycuje okamžik, kdy se most zřítil přímo před autem.

Událost se odehrála v úterý v Moskvě a naštěstí nedošlo k žádným ztrátám na životech. Nejprve dobrá zprávy: Řidič, jeho rodiče a jeho syn byli sice incidentem otřeseni, ale neutrpěli vážná zranění. Vůz však byl pochopitelně zničen, protože jeden z nadjezdových pilířů dokázal proměnit kapotu vozidla na kráter a celou přední část zasypaly ohromné kusy asfaltu.

Všechno to začalo, když auto jelo po moskevské dálnici Rublevskoye za míchačkou. Kamera zachytila nákladní vůz projíždějící podjezdem, když násypka vozidla škrtla o spodní část mostu. Rýha stačila na to, aby narušila konstrukci nadjezdu, což způsobilo, že se betonové nosníky zhroutily na auto.

iZdroj obrázku: YouTube

Když k nehodě došlo, poškozený sedan byl zázračně několik metrů za míchačkou. Rychlá reakce umožnila řidiči zastavit a vyhnout se tragédii, jinak by jeden z nosníků rozdrtil střechu vozu. Doprava byla na několik hodin zcela zablokovaná a incident pochopitelně vyšetřovala policie.

i Zdroj obrázku: YouTube

Není neobvyklé, že nákladní automobily způsobují nehody na mostech v důsledku nesprávných odhadů výšky. Hlavními viníky jsou zejména velké soupravy, které poškodí nejen vlastní náklad a dopravní infrastrukturu, ale také přispívají k újmám na zdraví a obětem na životech.

i Zdroj obrázku: YouTube

Řidič měl štěstí v tom, že rychle vyhodnotil vývoj událostí, což mu poskytlo drahocenný čas na záchranu jeho rodiny. Statistiky úmrtnosti u těchto typů nehod nejsou široce dostupné, ačkoli například studie amerického ministerstva dopravy uvedla, že dopravní nehody “s účastí” mostů představovaly v roce 2018 dvě procenta smrtelných kolizí z celkového počtu 36 560 v tomto roce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články