Řidič vysadil svou dceru na dálnici a nechal ji jít pěšky podél svodidel. Důvodem bylo ušpinění vozu

Někteří rodiče volí pro své děti až extrémní tresty, aby je naučili poslušnosti. Jenže čeho je moc, toho je příliš, a tak to někdy končí obrovskou tragédií.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řidič BMW se skutečně překonal, když pro své dítě trest vymýšlel (to samozřejmě myslíme ironicky). Svou malou dcerku vysadil na silnici a řekl jí, aby šla za autem pěšky. Bizarní událost se stala na jedné ze polské dálnici S3 poblíž Gorzów Wielkopolski. Holčička následovala auto a to jenom proto, že si do něj sedla ušpiněná. Nahrávka přirozeně zvedla celé Polsko ze židlí a rozzuřila každého sledujícího, ke kterému se na sociálních sítích dostala.

Chůze po dálnici za špinavé botičky

Popisek u záznamu je nanejvýš vypovídající: Dítě šlo po dálnici S3 za to, že si do vozidla sedlo ušpiněné. Pár, který jel za BMW, se pokusil dítěti pomoci a řidič se ho zeptal, jestli nepotřebuje pomoct. Odpověď holčičky byla ovšem naprosto šokující – jen konstatovala, že dostala trest za to, že ušpinila tatínkovi auto. Holčička postupovala po dálnici těsně za zábradlím, zatímco auto se zapnutými výstražnými blinkry jelo velmi pomalu v zapojovacím pruhu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řidič postupně zpomaloval svou jízdu a zastavoval, zatímco čekal na svoje dítě. Není nejspíš ani nutné nijak podotýkat, že šlo o naprosto nezodpovědné, a pro mnoho evidentně šokující chování. No nebudeme kolem toho chodit, tohle byl totiž projev čiré patologie. Nejen, že metoda potrestání dítěte je v tomto případě naprosto šokující, ale vzhledem k okolnostem mohlo dojít k naprosté tragédii.

Další řidiči oznámili věc příslušným orgánům

Další řidiči neotáleli a zavolali policii, aby tuto situaci řádně prověřila. Už v této fázi vyjádřili mnozí přihlížející své rozhořčení a komentáře na sociálních sítích jasně ukazují, že se řidiči povedlo rozohnit veřejné mínění. Mezi nejmírnější patřila vyjádření jako „takoví lidé by neměli mít děti“ nebo „soud by mu měl dítě zabavit“. Video se objevilo ve skupině pro řidiče na místních komunikacích a ti jej následně šířili dále.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je také známo, že autorem videa je osoba, která ho umístila nejdříve na sociální síť Tik Tok, ale administrátorům FB skupiny ho poslal už někdo jiný. Za zmínku stojí, že policie zatím nedokázala identifikovat toho, kdo bizarní incident natočil, ani řidiče, kteří se snažili dítěti pomoci. Místní policie neobdržela žádné formální oznámení a poukazuje na to, že nezná ani bližší okolností této alarmující a potenciálně velmi rizikové události.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu