S promáčklinami není třeba do servisu. Pomůže horká voda a zvon na odpady

                   

Promáčkliny na autě jsou nejenom kosmetickou vadou. Mohou ovlivňovat také aerodynamiku. Nehledě na to, že sníží hodnotu vozu v případě koupě. Pokud jsou způsobené vlastní vinou a návštěva servisu by se vám nevyplatila, není třeba zoufat. Zbavit se tohoto problému lze celkem snadno. A to svépomocí.

Postačí jenom dvě věci

Na promáčkliny vám plně postačí jenom dvě úplně běžné věci. Tou první je dostatek horké vody, buď v hrnci, nebo třeba v rychlovarné konvici. Druhou věcí je zvon na odpady. Tedy nezbytná pomůcka v domácnosti, která se skládá nejčastěji z gumové kratší násady a dále se skládá také z gumového zakončení.

Nalijte horkou vodu

Jako první je třeba nalít horkou, tedy nejlépe vařící vodu na karoserii vašeho vozu. Snažte se o to, aby voda stékala jak přímo v dané promáčklině, tak i okolo ní. Pokud zároveň zajistíte, že vaše auto bude ve vytápěné garáži a na dané místo bude mířit zdroj tepla, třeba v podobě přímotopu, je to jenom dobře, dostatečná teplota je základ úspěchu.

i

Vytáhněte karoserii zvonem

Nyní přichází chvíle pro zvon na odpady. Ten nasaďte nejprve na střed promáčkliny, zmáčkněte ho abyste vytvořili podtlak a potom tahejte směrem k sobě. V tu chvíli by mělo dojít i k vytažení plechu karoserie. Postupujte dále po obvodu opraveného místa, dokud nebude promáčklina kompletně srovnaná.

i

Na co je třeba myslet?

Ne vždy se vám může řešení promáčklin touto domácí metodou povést. Myslete na to, že ne všechny plechy používané na karoserii vozů lze snadno vytáhnout zpět do původní polohy. Také nezapomínejte na to, že vyšší teplota je při práci nezbytná. U větších poškození se neobejdete bez toho, že bude nutné v průběhu vytahování několikrát místo opět přelít horkou vodou.

Důležité je myslet i na to, že šetrnost a opatrnost je vždy základem úspěchu. Nikam nespěchejte a buďte opatrní. Úspěch dané metody souvisí také s tím, jak rychle se po poškození pustíte do opravy. Čím dříve to bude, tím je větší šance na uvedení do původního stavu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články