Sadu na opravu pneu je lepší než rezerva. Důvodů je několik

                   

Pokud chceme splnit požadavky zákona, musíme mít ve voze buď rezervní pneumatiku, nebo takzvanou sadu na opravu pneumatiky. Co je lepší? Rozhodně druhá možnost v podobě sady. Řada řidičů to postupně zjišťuje a svou rezervní pneumatiku mění právě za dané sady. Proč? Jelikož mají řadu výhod, na které se společně podíváme.

Jednoduchá aplikace

Pokud píchnete a máte v plánu měnit rezervu, není to nic záviděníhodného. Je třeba si vše připravit, zvednout auto, povolit stávající kolo, sundat ho, nasadit nové, utáhnout ho, auto sundat z heveru a vše uklidit. Je to poměrně náročná a špinavá práce. V případě sady stačí pár minut a můžete pokračovat v jízdě. Díky jednoduchosti zvládne takovou opravu každý.

Není drahá

Dalším kladem je to, že sada na opravu pneumatik není nijak drahou věcí. Proto si ji může jako vhodné řešení dovolit každý. Roli samozřejmě hraje výrobce i varianta, ale obecně lze říci, že daná sada stojí i pár stovek korun.

Snižuje spotřebu vašeho vozu

Když už mluvíme o nákladech, tak nelze opomenout porovnání váhy toho, kolik váží rezervní pneumatika, a to, kolik váží daná sada na opravu pneumatik. Rozdíl je tak velký, že se to může podepsat i na vaší spotřebě. Když místo rezervní pneumatiky vozíte jenom malou sadu, tak máte dlouhodobě nižší spotřebu. A ušetříte zajímavé peníze.

Rizika jsou malá

Je pravdou, že sada na opravu pneumatik nemusí pomoci vždy. Na druhou stranu je dobré vědět, že riziko, že píchnete je opravdu minimální. A ještě menší je pravděpodobnost toho, že to bude tak, že vám je daná sada k ničemu. A pokud se to přece jenom stane, stále tu jsou asistenční služby od vaší pojišťovny, jako je třeba bezplatný odtah.

Máte více místa

Sada na opravu pneu nezabírá skoro žádné místo. A to znamená, že vám zavazadlový prostor zbytečně neblokuje náhradní pneumatika, ale že do něho můžete naložit i o poznání více věcí. Před dovolenou rozhodně jasný klad.

Zdroj: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články