Řidiči sanitky ruply nervy, agresivně provokoval a vybržďoval další motoristy. Bránil předjíždění i autorovi videozáznamu

Dnešní silnice nemají u řidičů obecně dobrou pověst. Bohužel situace následujícího typu jsou jednou z příčin tohoto stavu. Šofér sanitky tu drze blokoval motoristy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dá se jednoduše říct, že řidič dal najevo svou bezmyšlenkovitost. Jeho nezodpovědná jízda mohla mít ovšem velmi neblahé následky. Celý incident začal momentem, kdy předjížděl na místě, kde tento manévr nejspíš nezamýšlel. Stojí za to zmínit i skutečnost, že se následně vrátil do svého pruhu, ovšem přejel přitom přes plnou čáru. Celkově šlo o situaci připomínající do značné míry jízdu pod vlivem alkoholu.

Sanitka kmitající ze strany na stranu

Událost zachycená na palubní kameru jednoho z vozů vlastně začala tím, že sanitku předjížděl majitel BMW. Což by nebylo tak zvláštní, ovšem tento manévr prováděl během zatáčení. Řidič sanitky si následně začal hrát na šerifa a komplikoval tak jízdu motoristům za sebou. Jeho jízda se pak zcela nečekaně měnila z prudkého nabírání rychlosti na velmi svižné zpomalování, což je na záznamu jasně viditelné.

iZdroj fotografie: Pxhere

Nejpatrnější je to pak v případě, kdy se sanitku snaží normálně předjet sám autor záznamu. Řidič ambulance tehdy stráví poměrně značný čas uprostřed vozovky a jen se znatelnou neochotou se nakonec vrátí do jednoho z pruhů. Právě skutečnost, že takového jednání na silnici se dopustil právě někdo z ambulance, je na tomto případu alarmující. Tito lidé by měli být určitým vzorem pro ostatní, co se týče přístupu a chování.

Motivace není, vysvětlení také ne

Za běžných okolností by se takové chování na vozovce dalo snad očekávat od agresivního zbohatlíka nebo milovníka adrenalinu. Případně nezkušeného řidiče, který se potřebuje předvádět v silném vozidle. Nakonec se lze tedy jen těžko dohadovat, co k takovému jednání vedlo právě u zdravotníka. Jak naznačil například portál místní policie, během incidentu neblikal sanitce majáček ani žádná jiná „pracovní“ signalizace.

iZdroj fotografie: Pxhere

Nelze ji tudíž v této situaci považovat za jakkoli privilegované vozidlo, které by mělo nárok na takové chování na silnici. Není známo ani to, zda se řidič takového přístupu dopustil opakovaně či zda byl následně nějak postižen. Je možné, že šlo zkrátka o chvilkový zkrat, kdy z nějakého důvodu přetekly nervy, a dotyčný potřeboval zadostiučinění.

Co si o chování zdravotníka myslíte? Podělte se o svým názor v diskuzi níže.

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články