SEMA Show letos nebude, na vině je koronavirus

                   

Nevadské město hříchu Las Vegas se může pochlubit mnoha lákadly, fanoušci autotuningu však uslyší zejména na jedno: SEMA Show. Nejslavnější tuningová výstava na světě se pořádá každoročně už od roku 1967, kdy se jí zúčastnilo pouze pět vozů, mezi nimi také ikonický Ford GT40. Letos poprvé bude výstava zrušena. Viníkem je pochopitelně koronavirus. Ve Spojených státech ještě není pandemie pod kontrolou, a tak by akce byla velmi riziková.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vrácení plateb

Pořadatelé tak budou chtě nechtě muset vrátit uhrazené poplatky jednotlivým vystavovatelům, kterých se přihlásilo několik stovek. Vracet se bude také vstupné. Máte-li lístky zakoupené v předprodeji, můžete si je nechat vyměnit za vstupenky na příští ročník, případně požádat o jinou formu refundace. Organizátoři budou tyto žádosti postupně zpracovávat. Pokud jde o zakoupené letenky či rezervace ubytování, pořadatelé na požádání vystaví potvrzení o tom, že akce byla zrušena, s aerolinkami či hotelem však musíte jednat sami.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Znovu až za rok

Na rozdíl od některých dalších zrušených akcí je pravděpodobné, že SEMA Show se v příštím roce bude konat. Las Vegas z cestovního ruchu žije a město i místní podnikatelé udělají pro to, aby se tu lidé dobře bavili, prakticky cokoli. Tuningová show je pak výbornou příležitosti, jak do Las Vegas nalákat nové návštěvníky, kteří by metropoli hazardu jinak nenavštívili. Výstava má navíc stálé sponzory i vystavovatele, kteří si ji po roční nucené pauze rozhodně nenechají ujít. Akce je oblíbená také automobilkami včetně těch největších a nejznámějších.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Akce se ruší po celém světě

SEMA Show pochopitelně není jedinou velkou událostí automobilového světa, která byla letos v důsledku koronavirové krize odvolána. Stejně nepříjemný osud postihl také například:

  • Grand Motor Show v Ženevě
  • New York International Auto Show
  • Auto China 2020
  • Detroit Auto Show 2020
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub