Senior řídil bez řidičského průkazu neskutečných 71 let. Policisté ho odhalili na cestě do Tesca

Třiaosmdesátiletý senior si vyrazil na nákup do supermarketu. Když se vracel domů, narazil na hlídku dopravních policistů. Strážci zákona byli překvapení, když po něm chtěli doklady.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Je nepředstavitelné, že by někdo řídil automobily desítky let, bez toho aniž by k tomu měl oprávnění. Přestože jde o hodně nepravděpodobnou situaci, opravdu se stala. Kuriózním případem se museli zabývat policisté ve městě Bulwell ve Velké Británii. Všechno to začalo, když třiaosmdesátiletý senior jel na nákup do Tesca.

71 let jezdil bez řidičáku

Vše probíhalo jako obvykle, nakoupil si a zamířil ke svému automobilu. Uložil věci z nákupního koše do kufru a odjel ve svém modrém Mini One. Jeho cesta však netrvala dlouho, protože se o něj začali zajímat uniformovaní policisté. Zastavili vůz a požádali seniora o doklady. Byli hodně překvapení, když jim řekl, že je nemá a nikdy neměl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šokovaní policisté tomu nevěřili. Je totiž těžké si vůbec představit, že 83letý muž řídil auta 71 let bez řidičského průkazu. Nikdy nezpůsobil nehodu, nikdy předtím ho policie nezastavila ani na kontrolu. Takže se nikdy nedostal do situace, že by po něm strážci zákona doklady požadovali. A také byl zřejmě dobrý řidič respektující dopravní pravidla.

Zřejmě dostal pokutu

Policisté zjistili, že se muž narodil v roce 1938.  Řekl jim, že řídit začal ve 12 letech. Poprvé ho policie kontrolovala až po 71 letech. Senior policistům ale nepředložil řidičský průkaz a neměl ani pojištění. Další osud třiaosmdesátiletého muže policie nezveřejnila, ale je pravděpodobné, že vyfasoval pokutu.

The City North OP Reacher team are out on pro-active patrols in Sherwood and Carrington this evening, but an early…

Zveřejnil(a) Bulwell, Rise Park and Highbury Vale Police dne Středa 26. ledna 2022

Zda bude muset skládat řidičské zkoušky, není jasné. Příběh policie zveřejnila na sociálních sítích a apelovala, aby lidé nesedali bez řidičáku za volant. Varovali je, že dříve nebo později policejní kontrole neuniknou, stejně jako tento třiaosmdesátiletý hříšník.

Sedli jste si někdy za volant bez řidičáku?

Zdroj: Bulwell Police

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články