Sériovou Toyotu GT86 změnil na elektromobil s neuvěřitelným zrychlením

                   

Elektromobily jsou sice na vzestupu, ale je celá řada modelů, které ještě elektrifikovány nejsou a kdo o ně má zájem, musí sáhnout také po verzi se spalovacím motorem. Druhou věcí, která může u elektromobilů trápit je to, že jde buď jenom o čtyřkolky, nebo o vozy s náhonem výhradně na předek. A to pravděpodobně trápilo i tohoto muže z Německa.

Pořídil si vůz Toyota GT86

Němec si pořídil vůz Toyota GT86, který už několik let budí celkem zajímavou pozornost jak svým stylem, tak samozřejmě svým výkonem. Ten mu dává výhradně spalovací motor a s elektřinou se u tohoto auta s největší pravděpodobností v nejbližší době nepočítá. A tak se Němec rozhodl, že to vezme do svých rukou a svůj sériový vůz Toyota GT86 se spalovacím motorem změní na elektromobil.

Vznikla elektrická zadokolka

Pustil se do náročných úprav, po jejichž dokončení vzniklo něco, co můžeme označit za skutečně unikátní věc. Toyota GT86 se stala elektrickou zadokolkou. Přeměna samozřejmě nebyla nijak jednoduchá, ale nakonec se povedla a muž se tak může pyšnit světovým unikátem, který nikdo jiný nemá. Možná se některé automobilky inspirují a začnou elektromobily vyrábět také jako zadokolky – tedy výhradně jenom s pohonem zadní nápravy, což by mohla být celkem zajímavá věc.

Parametry jsou zajímavé

Jaké parametry jeho elektrická Toyota GT86 vlastně má? Jako elektromotor použil starší jednotku z vozu Nissan Leaf. Přísun energie motoru zajišťuje akumulátor o celkové kapacitě 24 kWh, který dokáže za ideálních podmínek nabídnout dojezd až 24 kWh. Tedy alespoň takový je v samotném Nissan Leaf, který posloužil jako zdroj potřebných dílů souvisejících s přeměnou na elektromobil.

Ohromující je i výkon vozu, který činí 200 koní. Nezklame ani točivý moment o hodnotě 400 Nm. To jsou parametry, díky kterým tato unikátní elektrická zadokolka zvládne rychlost 215 kilometrů v hodině za pouhých 15 sekund.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články