Šestičlenný tým profesionálních zlodějů vykostil přes noc luxusní Mercedes. Odnesli vše, co se dalo

Parkovat na ulici může být někdy riskantní – zejména, když vlastníte luxusní vozidlo jako Mercedes-Benz C. Ve Velké Británii jeden takový rozebrali na díly během pár hodin.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Auta jako tohle přitom mají vysoce sofistikovaný systém zabezpečení, který nejde jen tak obejít. Vzhledem k rychlosti a rozsahu škod se jednalo o 5 až 6členný tým profesionálů, který o zaparkovaném Mercedesu zřejmě věděl dopředu. Nestává se totiž tak často, že by zloději projížděli malým městem jako je West Bromwich, dokud nenarazí na „potřebné zboží. Práci se navíc podařilo odvést přímo před domem majitele.

Zmizelo vše, co se dalo demontovat

Že šel zlodějský gang na jistotu ukazuje i stav, v jakém auto zanechal. Zmizela všechna kola, boční dveře i ta od kufru, nezůstala kapota a odebrány byly dokonce přední sedačky. Zřejmě se jednalo o velmi rychlou práci v rámci maximálně vyšších minut, zloději totiž brali pouze to, co mohli jednoduše demontovat. Třeba dveře i kola drží prakticky jen na několik šroubech, po jejichž odstranění už v odebrání komponentu nic nebrání.

Například motorové komponenty však zůstaly všechny, stejně jako ovládací panel a další elektronika. Na vozidle nejsou žádné známky poškození, vše bylo provedeno s přesností. Asi nejvíce to v tomto směru odnesly zadní sedačky, které zůstaly mírně „pochroumané“, na zbytku vozidla ale není ani škrábanec. Majitele upozornil na vybrakovaný Mercedes třídy C až soused v časných ranních hodinách, celý počin se tak evidentně obešel bez hluku.

iZdroj fotografie: Policie, tiskové podklady

Oprava zničeného vozu bude drahá

Dle fotografií se zřejmě jedná o Mercedes-Benz kupé třídy C z roku 2017, který i v ojetém stavu vychází na vyšší stovky tisíc. Poškození v takovém rozsahu si může vyžádat opravu za zhruba 250 000 Kč, některé díly se navíc dají sehnat pouze u výrobce. Zda-li byl majitel auta pojištěný, nesdělil, na zabezpečení se už ale nejspíše spoléhat nebude a raději začne parkovat v garáži.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články