Šestnáctiletá rekordmanka předvedla dechberoucí slalom s Porsche 718 Spyder

                   

Guinessova kniha rekordů je plná různých dá se říct prapodivných záznamů, které dokazují, že lidé se mohou v mnoha ohledech překonat. Další stránku patrně zaplnila šestnáctiletá dívka, která předvedla v Porsche 718 Spyder neuvěřitelně rychlý slalom. Mezi 51 kužely prokličkovala v čase 47,45 sekund.

Nová rekordmanka Chloe Chambersová

Tato šestnáctiletá dívka rozhodně boří mýty o tom, že ženy za volant nepatří. Ženskému pokolení rozhodně neudělala žádnou ostudu. Chloe si zajela slalom s moderním sportovním vozem Porsche 718 Spyder doslova rychlostí blesku. Videozáznam jen dokazuje to, že dívka je v řízení vozu velice zkušená. Jezdí totiž ve volném čase v motokárách a již absolvovala několik závodů. Do Guinessovy knihy rekordů se zapsala se svým úžasným časem 47,45 sekund přesně 21. srpna tohoto roku. Na dlouhé dráze pro ni bylo rozestavěno celkem 51 kuželů, kterými prokličkovala jako by se nechumelilo.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dokonalý automobil: To je Porsche 718 Spyder

K vykonání nového rekordu si šestnáctiletá dívka nevybrala žádné „béčko“. Zvolila elegantní, aerodynamický a také rychlý vůz značky Porsche 718 Spyder, který má řidiči rozhodně co nabídnout. No posuďte sami. Maximální možná rychlost automobilu je zhruba 301 km/h, což ocení zejména milovníci rychlé jízdy a je snad libo mít vítr ve vlasech? I to je s tímto modelem automobilu možné. Vůz totiž disponuje sklopnou střechou. Opravdové motoristické nadšence rovněž velmi potěší manuální převodovka, která se u moderních vozů už jen tak nevidí. Kromě jiného i výkon Porsche 718 Spyder je přímo fenomenální. Pod kapotou se ukrývá až 420 koní. O dokonalé pohodlí a pocit luxusu se pak postará velmi moderní interiér, kterému dominuje černá kůže. Sedadla jsou velice pohodlná, ve sportovní úpravě a umožňují nastavení až do 18 různých poloh. Nejoblíbenější odstíny karosérie jsou bordó, tmavě modrá metalíza, stříbrná, nebo bílá. Každý si tak přijde na své. A jaká je cena za tento božský automobil, v kterém Chloe zdolala rekord? Dáte za něj v přepočtu 2 500 000 korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu