Shell umožní řidičům načerpat nejenom palivo, ale nově i elektřinu

                   

Shell je poměrně známou sítí čerpacích stanic, kde je možné do svého vozu se spalovacím motorem doplnit benzin nebo naftu. Jelikož počet elektromobilů, které využívají elektřinu postupně stoupá, rozhodla se jít značka Shell i tímto směrem. Má v plánu osadit střední a východní Evropu novými nabíječkami. V tu chvíli se rozšíří její pole působnosti, protože kromě paliva pro spalovací motory už bude dodávat také energii elektromobilům a plug-in hybridům.

Vybudování 100 nabíječek

Plány společnosti Shell jsou celkem jasné. Chce vybudovat zhruba 100 nových nabíjecích bodů, a to v termínu dvou let. Tedy do konce roku 2021. Primárně by pochopitelně měly nabíječky vyrůst přímo v areálech jejích čerpacích stanic. Zatímco řidiči budou dobíjet svá elektrická auta, tak mohou posedět u kávy, nebo si dát občerstvení.

Výhoda i při placení

Shell také usnadní placení za využitou energii. Velký problém současných existujících nabíječek je to, že jsou potřeba různé čipy, nebo aplikace v mobilech. Přijet jenom tak, použít například platební kartu a nabít, to může být problém. Ten dokáže Shell jednoduše vyřešit tím, že platbu za energii bude možné provádět stejně, jako platbu za klasické palivo. Přímo na pokladně, klidně i s využitím hotovosti, což dnes na konkurenčních nabíječkách v podstatě není možné.

Důraz na rychlé nabíjení

Společnost Shell chce také hledět do budoucnosti, která má být spojena se skutečně extrémně rychlým nabíjením. I proto některé nové nabíječky pro střední a východní Evropu mají nabídnout výkon až 350 W. Pokud ho zvládne i samotný elektromobil, bude nabitý opravdu za pár chvil. Negativem je zatím to, že ne každý elektromobil takový výkon podporuje (proto bude nabíjený pomaleji) a také to, že v první fázi rozvoje nabíječek má být z celé stovky ve východní a střední Evropě pouze 21 těch, které toto rychlé nabíjení dokážou. I tak je to ale dobrá zpráva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články