Kamera natočila šílenou jízdu psychopata ve starém BMW. Nakonec odmrštil Fabii na chodník

S někým jako v našem videu se opravdu nechcete potkat. Je mu jedno, jestli někoho smete ze silnice. Záběry ukazují, co nehodě předcházelo a jak dopadla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není to tak dávno, co jsme tady psali o „kulíškovi“ s kšiltovkou v Audi TT, co si dojel vyřizovat účty kvůli klaksonu. A psali jsme tehdy, že výjimečně necháme BMW stranou. A chtěli jsme to dodržet. Jenže pak se nám dostalo do rukou níže přiložené video. A v něm – samozřejmě, kdo tipuje BMW, tipuje správně. S naprostým „bezmozkem“ za volantem. Značka z Mnichova za to ale opravdu nemůže. E46 je docela v pohodě auto. Jeho řidič evidentně ne.

Něco tak zoufalého jsme dlouho neviděli

Video je to relativně krátké, o to ale „výživnější“. Jak vidíme už od prvních vteřin, jízda jeho majitele (možná majitele) je cokoli, jen ne klidná a ohleduplná. Už na prvním přechodu se nějakou předností k chodci na přechodu nehodlá vůbec zabývat. Chodec? Mimo moje rozlišovací schopnosti. Pojeďme dál. Neustálé zrychlování a omezování předjíždění, zkrátka klasický repertoár těch, co si potřebují na silnici něco dokazovat. A je jedno, v čem sedí.

iZdroj fotografie: BMW

Až dojde k tomu, co se asi muselo stát. Ve snaze ujet a zmizet vozidlu za sebou (můžeme jen spekulovat, jestli si všimnul kamery) sice řidič možná viděl Volvo vedle sebe, ale „přehlédnul“ Fabii před sebou. A poměrně nevybíravým „hitem“ jí odmrštil vpravo, zcela mimo vozovku. Tady se museli policisté opravdu „vyřádit“. Tohle je totiž tak neuvěřitelná arogance, že člověku dochází ta běžná a slušná slova. O těch spisovných ani nemluvě. A víte proč?

Mohlo to dopadnout výrazně hůře

Protože jen kousek od toho místa končí chodník. Kdyby tu Fabii poslal svojí vytuněnou trojkovou nádherou vpravo o několik metrů dále a tam zrovna šla mamča s kočárkem, dopadlo by to výrazně hůř. Podobným jedincům „prospěje“ jedině dlouhé, vynucené používání městské hromadné dopravy. I té vlakové. Jedině tak jim dojde, že auto může být i zbraň. Mimochodem, co na to říkají statistiky ve smyslu nehod řidičů v BMW?

Pořadí zaviněných nehod za rok 2020

ZnačkaPočet
1. Škoda14 595
2. Volkswagen5 699
3. Ford3 902
4. Renault3 075
5. Mercedes-Benz2 973
6. Peugeot2 818
7. BMW1 939
8. Citroën1 749
9. Hyundai1 660
10. Fiat1 637
Zdroj: Ministerstvo dopravy

Dopadají vcelku očekávatelně. Podle statistik Policie ČR se nejvíce zaviněných nehod za rok 2020 týká značky – Škoda. Pochopitelně, na českých silnicích má Škoda drtivou převahu. Následuje VW, Ford, Renault – a teprve na sedmém místě je BMW. Opět, očekávatelně. Vozů BMW na silnicích nejezdí tolik, aby se jejich nehody „propsaly“ do oficiálních statistik způsobem, který by někdo mohl na základě způsobu jízdy některých jedinců čekat.

Závěr je tedy zřejmě jasný. Je úplně jedno, v jakém autě sedíte, to, že máte rádi BMW vás automaticky nepasuje do role piráta silnic. Je určitě mnoho řidičů, co zkrátka milují značku s modrobílou vrtulí a jezdí přitom naprosto slušně a ohleduplně. A je určitě mnoho řidičů, co budou jezdit arogantně a agresivně – a v zásadě v čemkoli, do čeho usednou. Držíme palce na vašich cestách – a přejeme co nejméně „srážek“ s podobným jedincem, jaký je v našem videu.

Jaké zkušenosti s agresivními zoufalci za volantem máte Vy?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články