Síť nabíječek chce změnit pohled na elektromobilitu. Díky čisté elektřině

                   

Neekologické zdroje elektřiny jsou jasným argumentem mnoha odpůrců elektromobility. A nutno říci, že tito lidé samozřejmě mají pravdu. Co na tom, že samotný elektromobil při jízdě žádné emise neprodukuje, když o pár desítek kilometrů dále stojí elektrárna, kde se vyrábí energie pro jeho pohon a z jejích komínů jdou do ovzduší stovky škodlivin. Tomuto smutnému faktu se snaží postavit společnost GreenWay, která se zaměřuje na budování dobíjecích stanic.

Výhradně jenom čistá elektřina

GreenWay chce nabídnout majitelům elektromobilů nejenom možnost svůj automobil jednoduše nabít, ale ukázat jim, že elektromobil skutečně může být ekologický. Ukázat, že argument o znečišťování přírody výrobou elektřiny může být lichý. Síť nabíječek GreenWay bude totiž využívat výhradně jenom čistou elektřinu. Tedy takovou, která byla vyrobena způsobem, který nezatěžuje životní prostředí.

Na Slovensku již čistě, jinde až během února

Nabíjecí stanice GreenWay můžeme najít u řady našich sousedů. Jako příklad zvolme Slovensko, kde už jsou všechny nabíjecí stanice této sítě poháněny výhradně jenom čistou elektřinou z obnovitelných zdrojů. Tuto síť nabíjecích stanic dále najdeme třeba i v Polsku, kde se změna teprve chystá. Termín, kdy by zatím jenom z některých stanic měla proudit čistá elektřina je stanovený na únor příštího roku.

Nabíječky budou speciálně označeny

Aby zákazník věděl, kde přesně čerpá energii a odkud pochází, budou jednotlivé nabíječky jasně označeny. A to nejenom fyzicky, ale také přímo v aplikaci, která slouží k hledání nejbližší nabíjecí stanice. Majitel elektromobilu si tak bude moci vybrat, zda načerpá potřebnou elektřinu do svých akumulátorů ekologicky, nebo naopak neekologicky. V budoucnu však má být v této nabíjecí síti dostupná už jenom první možnost, která posune elektromobility k větší čistotě zase o kousek více.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články