Škoda, Ford, Audi a Mercedes v nárazových testech nezklamou. Mají 5 hvězd

                   

Auto si dnes kupujeme také podle toho, jak je bezpečné. Dobrým vodítkem jsou známé testy Euro NCAP, které hodnotí hned několik parametrů a následný počet získaných hvězdiček je dobrým ukazatelem, zda auto bude nebo nebude vyhovovat. Posledními testovanými vozy byl Ford Focus, Mercedes CLA, nebo Škoda Kamiq. Jak se jim dařilo? Podívejte se.

Ford Focus

Dlouhodobě velmi populární auto, která na první pohled zaujme svým velmi příjemným designem. Tím však lákadla nekončí. Dobře se mu daří také v bezpečnosti, což testy Euro NCAP nyní potvrzují. V celkovém hodnocení auto získalo 5 hvězdiček. Bezpečnost posádky je hodnocena na 96 procent, bezpečnost dětí na 87 procent a bezpečnost chodců na 72 procent. Samotné bezpečnostní systémy dostaly 75 procentní hodnocení.

Mercedes CLA

Zajímavá volba pro všechny milovníky luxusu, ale také kvality a stylového provedení. Nyní víme i to, že je to dobrá volba pro toho, kdo hledá bezpečnost. I Mercedes CLA získal 5 hvězdiček. Bezpečnost dospělých byla hodnocena na 96 procent, dětí na 91 procent. Zajímavá je i bezpečnost chodců s hodnotou 91 procent. Bezpečnostní prvky získaly 75 procent.

Audi A1

Příjemný malý vůz od známé automobilky, který si jistě najde své příznivce. Audi A1 nezklame toho, kdo hledá spíše auto do města a občasné jízdy. Nezklame ani toho, kdo chce být v bezpečí, což potvrzuje získaných 5 hvězd. Bezpečnost dospělých získala 95 procent, bezpečnost dětí 85 procent a chodců 73 procent. Zajímavé hodnocení dostaly bezpečnostní systémy, a to 80 procent.

Mercedes EQC

Zájemci o elektrické SUV jistě vědí, že v jejich hledáčku by měl být vůz Mercedes EQC. Mezi jeho dobré parametry nyní patří i bezpečnost, kde získal 5 hvězd. Bezpečnost dospělých je hodnocena 96 procenty a bezpečnost dětí 90 procenty. Pokud jde o bezpečnost chodců a dále bezpečnostní systémy, tak zde dostal shodně 75 procent.

Škoda Kamiq

Velmi očekávané auto jsme si nechali nakonec. Škoda Kamiq má být podle automobilky velkým hitem. Své kvality potvrzuje i 5 hvězdičkovým hodnocením. Bezpečnost dospělých je hodnocena hodnotou 96 procent, bezpečnost dětí dostala 85 procent. Chráněni jsou i chodci, kde byl vůz ohodnocen 80 procenty. Bezpečnostní systémy získaly 76 procent.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články