Škoda Superb jako zbraň: Agresor na videu si spletl dálnici s válečnou zónou a mstil se. Málem zabil 10 lidí

Předjíždění odstavným pruhem je jen slabý začátek toho, co následovalo na dálnici. Řidič Škody Superb se zachoval jako agresivní šílenec.

i Zdroj fotografie: S vědomím STOP CHAM
                   

Emoce za volant auta nepatří, zejména ty negativní ne. Řidiči by měli při řízení auta držet své nervy na uzdě, žádoucí je racionální a ohleduplné chování. Bohužel se každý den na silnicích a dálnicích dějí hrozné věci. Agresor na videu se chtěl pomstít jinému řidiči a udělal to tím nejhloupějším a nejnebezpečnějším způsobem. Jak je patrné z nahrávky, vše začíná relativně klidnou a plynulou jízdou auta, ve kterém je kamera.

Nebezpečné předjíždění jako začátek

Dá se předpokládat, že řidič zmiňovaného vozu jel tak, že jiný účastník provozu měl pocit, že je omezován. V záběru se „ukřivděný“ objevuje tehdy, když předjede auto s kamerou zleva. Bod za to, že ho nepodjížděl zprava, sto bodů mínus za to, že předjížděl odstavným pásem, kde je zakázané jezdit. Už tady mohlo dojít ke kontaktu a nehodě s fatálními následky. Tím eskapáda nebezpečných manévrů nekončí, naopak začíná.

iZdroj fotografie: Škoda

Předjetí zakázaným pruhem nestačilo, řidič Škody začal brzdit s jasným záměrem, omezit druhého řidiče a zpomalit ho, téměř k zastavení. Na dálnici, kde takový manévr může skončil velice snadno a rychle tragickou nehodou. Mentální labilita člověka v Superbu musela být značná, z toho, co je vidět na nahrávce, nelze usuzovat že by mu dal druhý řidič záminku k odvetnému jednání. Jedině snad že by měl pirát pocit, že řidič zahájil předjížděcí manévr příliš brzy, že měl Volkswagen Caddy dojet ještě blíže a teprve pak předjíždět.

Omezování, ohrožování. Msta bez důvodu

Což je pouze spekulace. A ani v tomto případě není z videa zřejmé žádné nepatřičné chování. Zpomalení proběhlo v levém pruhu, opět velmi nebezpečná věc. Navíc v pruhu auta nebyla sama, za Škodou jel ještě Volkswagen Golf, který mohl být také do potencionální nehody zapleten. Když se v pravém pruhu vzdálila kolona aut, které řidič auta s kamerou předjel, zařadil se za ně, už jel hodně pomalu. Agresivní řidič Superbu přejel opět před příď postiženého řidiče a dále ho blokoval.

Po chvilce nebezpečné a pomalé jízdy agresivní řidič dosáhl uspokojení, šlápl na plyn za začal se vzdalovat. Je štěstím, že se nikomu nic nestalo. Zda bylo video postoupeno policii není známo, každopádně v případě nehody by kamera a záznam byly neotřesitelnými důkazy. V extrému by se mohlo stát, že by zpomalený řidič nedobrzdil, naboural zezadu Škodu a bez důkaz a svědků by byl podle všeho označen jako viník nehody právě on.

Co říkáte na řidiče Superbu vy?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články