Škoda Superb jako zbraň: Agresor na videu si spletl dálnici s válečnou zónou a mstil se. Málem zabil 10 lidí

Předjíždění odstavným pruhem je jen slabý začátek toho, co následovalo na dálnici. Řidič Škody Superb se zachoval jako agresivní šílenec.

i Zdroj fotografie: S vědomím STOP CHAM
                   

Emoce za volant auta nepatří, zejména ty negativní ne. Řidiči by měli při řízení auta držet své nervy na uzdě, žádoucí je racionální a ohleduplné chování. Bohužel se každý den na silnicích a dálnicích dějí hrozné věci. Agresor na videu se chtěl pomstít jinému řidiči a udělal to tím nejhloupějším a nejnebezpečnějším způsobem. Jak je patrné z nahrávky, vše začíná relativně klidnou a plynulou jízdou auta, ve kterém je kamera.

Nebezpečné předjíždění jako začátek

Dá se předpokládat, že řidič zmiňovaného vozu jel tak, že jiný účastník provozu měl pocit, že je omezován. V záběru se „ukřivděný“ objevuje tehdy, když předjede auto s kamerou zleva. Bod za to, že ho nepodjížděl zprava, sto bodů mínus za to, že předjížděl odstavným pásem, kde je zakázané jezdit. Už tady mohlo dojít ke kontaktu a nehodě s fatálními následky. Tím eskapáda nebezpečných manévrů nekončí, naopak začíná.

iZdroj fotografie: Škoda

Předjetí zakázaným pruhem nestačilo, řidič Škody začal brzdit s jasným záměrem, omezit druhého řidiče a zpomalit ho, téměř k zastavení. Na dálnici, kde takový manévr může skončil velice snadno a rychle tragickou nehodou. Mentální labilita člověka v Superbu musela být značná, z toho, co je vidět na nahrávce, nelze usuzovat že by mu dal druhý řidič záminku k odvetnému jednání. Jedině snad že by měl pirát pocit, že řidič zahájil předjížděcí manévr příliš brzy, že měl Volkswagen Caddy dojet ještě blíže a teprve pak předjíždět.

Omezování, ohrožování. Msta bez důvodu

Což je pouze spekulace. A ani v tomto případě není z videa zřejmé žádné nepatřičné chování. Zpomalení proběhlo v levém pruhu, opět velmi nebezpečná věc. Navíc v pruhu auta nebyla sama, za Škodou jel ještě Volkswagen Golf, který mohl být také do potencionální nehody zapleten. Když se v pravém pruhu vzdálila kolona aut, které řidič auta s kamerou předjel, zařadil se za ně, už jel hodně pomalu. Agresivní řidič Superbu přejel opět před příď postiženého řidiče a dále ho blokoval.

Po chvilce nebezpečné a pomalé jízdy agresivní řidič dosáhl uspokojení, šlápl na plyn za začal se vzdalovat. Je štěstím, že se nikomu nic nestalo. Zda bylo video postoupeno policii není známo, každopádně v případě nehody by kamera a záznam byly neotřesitelnými důkazy. V extrému by se mohlo stát, že by zpomalený řidič nedobrzdil, naboural zezadu Škodu a bez důkaz a svědků by byl podle všeho označen jako viník nehody právě on.

Co říkáte na řidiče Superbu vy?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní
adbz.cz
adbz.cz
Zázvor je na podzim a v zimě k nezaplacení. Vypěstovat ho je hračka, navíc má až 3krát větší sílu než ten z obchodu