Škoda učinila překvapivé rozhodnutí ohledně modelu Fabia. Řidiči nevěřícně přihlížejí

Škoda Fabia je pro řadu lidí srdeční záležitostí, jelikož své využití najde téměř všude. Bohužel však přišly špatné zprávy, kterým řidiči nechtějí uvěřit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Škoda Fabia je vůz, který je velmi oblíbený nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích. Hodí se pro všechny, využití najde u mladých začínajících řidičů, mají jej rádi důchodci a nezklame ani jedince ve středním věku. Ukázalo se však, že tento model ve verzi kombi čeká konec. Jeho výroba bude ukončena kvůli velmi přísným emisním limitům stanoveným Evropskou unií. Místo tohoto vozu tak pravděpodobně zaujmou elektromobily, jejichž výrobu plánuje Škoda rapidně zvýšit. 

Poslední chvíle pro získání nové Škody Fabia Kombi 

V současné době není přesně známo, kdy sjede z výrobní linky poslední model Škoda Fabia Kombi. O tom, že se tak skutečně stane, se však ví z dopisu, který byl rozeslán zaměstnancům společnosti. Proč však přišlo takové náhlé rozhodnutí? V červenci tohoto roku totiž Evropská komise představila dokument zvaný „Zelená dohoda pro Evropu“. Jedná se tak o plán na ochranu klimatu, podle kterého budou zavedeny již v roce 2030 přísnější emisní podmínky. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Velmi přísná emisní norma EU7 výrazně urychluje přechod na elektromobilitu. Jako Škoda tak potřebujeme nejen více elektromobilů, ale musíme se také rozloučit s některými produkty se spalovacími motory. Musí se tak stát mnohem rychleji, než bylo plánováno,“ napsalo vedení společnosti ve formě dopisu každému zaměstnanci Škoda. Pro milovníky jedinečného vozu Škoda Fabia Kombi je tak bohužel jisté, že mají poslední šanci tento model zakoupit, než jeho výroba zůstane v zapomnění. 

Spalovací motor bude rok od roku nahrazován

Takováto těžká rozhodnutí však musí soustavně činit nejen Škoda, ale i ostatní automobilky. Mnoho z nich tak již také oznámilo modely, které stáhly, nebo tak učiní v blízké budoucnosti. Elektromobilita se nepochybně zrychluje a některé modely automobilů časem z našich silnic prostě zmizí a budou pouze krásným kouskem historie. Fabia Kombi zde však bude nepochybně hrát významnou roli.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Již nyní je známo, že Škoda bude mít do roku 2030 v nabídce tři nové elektromobily. Do té doby bude však více než 50 procent automobilů elektrických a spalovací motor bude rok od roku čím dál více nahrazován. Plány jsou však velmi ambiciózní, protože se výrobce chce stát jednou z pěti nejprodávanějších značek v Evropě a jednou z předních evropských značek na nových trzích. Mezi tyto trhy patří především Indie, Rusko a Afrika.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články