Skutečný stav tachometru lze odhalit pomocí 3 metod. Doporučujeme kombinovat všechny

                   

Boj je stočenými tachometry se může jevit jako marný, jelikož počet takových vozidel je stále ohromný. Problémy mají hlavně kupující, kteří mohou koupit auto se zdánlivě malým nájezdem, ale později zjistí, že realita je zcela jiná. Jak z toho ven? Nejlepší je takové auto ani nekupovat. Existují totiž metody, jak skutečný nájezd celkem spolehlivě poznat.

Servisní knížka

Pokud má auto vedenou servisní knížku, a to skutečně oficiálně, v autorizovaném servisu, tak jsou zde zaznamenány jak informace o daných prohlídkách, ale jsou zde zaznamenány také kilometry na tachometru, při kterých k návštěvě servisu docházelo. Podle toho se dá celkem snadno prověřit, zda stav postupně rostla a zda současné hodnoty odpovídají. I to je důvod, proč chtějí lidé auto se servisní knížkou. Snadno vidí do jeho minulosti, včetně toho, co se kdy a jak opravovalo.

Stav interiéru

Druhým vodítkem, jak se dá zjistit skutečný stav tachometru, tedy to zda odpovídá nebo ne, je stav interiéru. Sami dobře víte, jak vypadalo vaše auto při určitém nájezdu. Nebo jak vypadá auto vašich známých. Zaměřte se třeba na opotřebený volant, opotřebená sedadla, hlavu řadicí páky, stejně jako se soustřeďte na kvalitu plastů a další prvky. Připadá vám, že auto se jeví mnohem horší, než ukazuje tachometr? Tak buďte na pozoru.

Prověření vozidla

Tuto možnost dnes lze realizovat klidně i online. Jediné, co stačí, je takzvaný VIN. Rázem lze mít na monitoru před sebou historii auta, která vám prozradí i to, kolik by mělo mít ve skutečnosti najeto. I když se to jeví jako nejspolehlivější a nejjednodušší možnost, je nutné říci, že to není zdarma. Vhodné je aplikovat první dvě metody, a když už jste skoro rozhodnuti o koupi, tak si auto raději ještě nechte prověřit. Oproti ceně vozu je cena za prověření pakatel a vy budete mít jistotu, že vám opravdu nic neuniklo.

Zdroj: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články