Souboj titánů: Dodge Challenger Demon VS McLaren 720S.

                   

McLaren 720S a Dodge Challenger Demon jsou dva z nejrychlejších vozů na planetě. Oba nich mají výkon více než 700 koní (521 kilowattů), oba posílají energii výhradně na zadní kola a oba z nich jsou vybaveny rychlořadicí automatickou převodovkou, která jim umožní zrychlit z nuly na 100 kilometrů za hodinu za méně než tři sekundy. Ale jak si oba supersporty povedou v souboji tváří v tvář?

Lidé z týmu DragTimes se rozhodli postavit Mclaren 720S proti Dodge Challenger Demon. Podle papírových předpokladů jsou to dvě zcela vyrovnaná auta. Z nuly na stovku je Demon o několik desetin sekundy před 720S, zvládne to za pouhé 2,3 sekundy. McLaren pak za 2,9 sekundy. Ale na úplném vrcholu je McLaren daleko rychlejší – 720S se pyšní maximální rychlostí 341 km/h, zatímco Demon uvádí svou nejvyšší rychlost pouze 270 km/h na závodních slikách nebo 326 km/h se standardními silničními pneumatikami.

Otázkou je, kdo vyhraje. V prvním kole McLaren vítězí se značným rozdílem. I když má hendikep ve výkonu, lehký supersport překvapivě překonává Démona v závodě s rozjezdem. Druhý sprint je těsnější… ale ne moc. Demon na několik vteřin vyskočí před McLaren, pak ale supersport nechá Dodge za sebou. Ani s více než 800 koňskými silami (596 kW), nemá 1 941 kilogramů vážící muscle car šanci proti mnohem lehčímu McLarenu (1 311 kg).

V závodě se startem ze stoje by to mělo být vyrovnanější. Dodge říká, že vysoko výkonový Challenger je schopen zvládnout čtvrt-mílový úsek za pouhých 9,65 sekundy při více než 225 km / h. McLaren ale čtvrt míle ujel za pouhých 9,7 sekundy rychlostí 236 km/h. Budeme se asi muset podívat na cílovou fotografii, abychom přesně zjistili, jak se oba soutěžící srovnali u cílové pásky.

Asi není nutné dodávat, že ani jedno z aut si naprostá většina z nás pravděpodobně nebude nikdy moci pořídit. Cena McLarenu 720S začíná na sedmi milionech korun. Dodge Challenger Demon je o něco dostupnější, pokud si chcete dovézt z USA tento trhač asfaltu, rozbijte prasátko a doufejte, že máte našetřeno okolo dvou milionů.

Zdroj: Motor1
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články