Společnost Hennessey se pustila do úprav Jeepu. Stvořila monstrum, které udělá stovku za 2,7 sekundy, podívejte se zde:

                   

Společnost Hennessey již mnozí z vás určitě dobře znají. Je to americká společnost věnující se úpravám vozů, především zvyšováním výkonu. V tomto případě si mechanici z Hennessey vzali do parády již tak vysoce výkonnou verzi Jeepu Grand Cheroke s přídomkem Trackhawk.

Trackhawk již od výroby dosahuje výkonu 527 kW a kroutícího momentu 874 Nm. Již takováto čísla jsou úctyhodná. Dodávané vylepšení HPE850 navyšuje výkon o 108 kW, celkově vůz může disponovat výkonem 635 kW a 1146 Nm.

Avšak tuneři s Texasu se s takovými výsledky nesmířili. Ještě aby ne když mají na kontě jedno z nejrychlejších aut světa s maximální rychlostí 435 km/h. Samozřejmě to u Jeepu nemůžeme čekat, avšak s balíčkem HPE1000 má Grand Cherokee Trackhawk výkon 755 kW a 1314 Nm.

A nyní hovořme v číslech. S nejvyšším výkonem nabízí toto SUV zrychlení 0-60 mph (97 km/h) za pouhých 2,8 sekundy! To je oproti původním 3,6 vteřinám veliké zrychlení. A co všechno ve vylepšení dostanete? Větší kompresor, vylepšené vstřikovače, palivové čerpadlo s vyšším průtokem paliva, vylepšený výfukový systém a sání.

Zdroj: Motoring.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články