Stačí pár desítek tisíc a lze mít kabriolet. Vybrali jsme nejzajímavější

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Projet se v létě v kabrioletu, to je sen mnoha lidí. A nemusí být zase až tak vzdálený realitě. Pořídit si ojetý kabriolet nemusí být nic drahého. My jsme se zaměřili na skutečně levné možnosti, kdy vám k výběru zajímavého vozu stačí i suma kolem 60 tisíc. Podívejte se, co s touto částkou můžete pořídit a s čím se budete moci v létě příjemně svézt.

Peugeot 307 CC

Tento vůz byl velmi populární nejenom ve své době. Pokud na něm bylo něco doslova unikátní, tak to byla jeho skládací ocelová střecha. Díky ní nešlo o auto jenom na léto, ale klidně se s ním dalo jezdit i po celý rok. V létě samozřejmě bez střechy. A to si můžete nyní i sami vyzkoušet, jelikož stanovený rozpočet vám na tento model bude stoprocentně dostačovat. Peugeot 307 CC se vyráběl v letech 2003 – 2008 a už při pohledu do interiéru je jasné, že zklamání nepřijde ani v souvislosti s výbavou. Nechybí dobrý hi-fi systém, palubní počítač, nebo třeba i klimatizace. A to vše za cenu pár desítek tisíc korun. A aby auto ještě dlouho složilo, je vhodné sáhnout po dvoulitrových motorech, jak pokud jde o benzin, tak pokud jde o diesel. Oba jsou doporučeny pro svou spolehlivost.

iZdroj fotografie: iStock.com

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf byl a stále je v Evropě velmi populárním vozem, který se vyráběl v několika karosářských variantách. A jednou z těch, které jsou méně známé, je právě verze kabrio. Naším tipem se stanoveným rozpočtem bude čtvrtá generace tohoto známého vozu, která sice možná nevypadá až tak elegantně, a to ani, pokud jde o interiér, ale pokud jde o kvalitu, tady určitě nemusíte mít velké obavy. Z výbavy můžete čekat třeba autorádio, stejně jako elektrická okna, ale i klimatizaci. Pod kapotou můžete mít známý naftový motor 1.9 TDI s výkony 90-110 koní. Stejně tak se dá samozřejmě sáhnout i po několika variantách benzinových motorů, které také nezklamou, jak do spolehlivosti, tak i co do výkonu.

iZdroj fotografie: Volkswagen
Zdroj fotografie: iStock.com

Volvo C70

Většina lidí zná Volvo jako automobilku, která je symbolem spolehlivosti, nebo také jako automobilku, která vyrábí praktické vozy. Opomenout však nelze Volvo C70. Model z let 1997 – 2005, který byl k dispozici také jako kabriolet. Ačkoliv má vůz sklápěcí látkovou střechu, její izolace je na takové úrovni, že s vozem můžete klidně jezdit i po celý rok. Včetně zimy. Na autě rozhodně zaujme také kvalitní provedení, což je spojeno hlavně s minimalizací koroze. Kvalitní a rozsáhlá výbava už je jenom třešničkou na dortu. Pod kapotou se dá vybírat z celé řady pětiválcových motorů, díky kterým si lze užít třeba i jízdu s výkonem 245 koní, a to v případě motoru 2,3 Turbo.

iZdroj fotografie: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu