Drama a horor na STK, okolní státy prodloužení techničáku neuznávají. Jejich průjezdem si zaděláte na velký problém

Pokud plánujete vydat se na zahraniční dovolenou, můžete mít potíže v zemích, jež nepřijaly prodloužení platnosti technického průkazu o deset měsíců.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S každým autem by se mělo jezdit co dva roky na technickou kontrolu a měření emisí. Když máte nové auto, stačí jet na STK až po čtyřech letech. Pro celou Evropskou unii byla prodloužena platnost technických průkazů o deset měsíců. Nyní však nastaly zmatky. Lidé začali jezdit na dovolenou, avšak toto prodloužení přijala pouze Česká republika, Itálie a Malta.

Stanice technické kontroly nestíhají

Od začátku letních prázdnin je pro řidiče i pracovníky STK toto místo hororem. Lidé neustále přichází s tím, že by urychleně potřebovali provést technickou kontrolu, protože pojedou na dovolenou. Z technické kontroly se stává drama a ukazují se zmatky koronavirové uzávěry i přesto, že EU vytvořila prostor, aby nenastaly. Pro celou Unii byla prodloužena platnost technických průkazů o deset měsíců.

iZdroj fotografie: Pexels

Prodloužení technických průkazů nepřijali všichni

Zavedení směrnice bylo na členských státech a z těch to přijaly pouze Česká republika, Itálie a Malta.“ Jestliže si nenecháte do Itálie nebo na Maltu dopravit auto letecky nebo vlakem, je možné, že při průjezdu Německem a především Rakouskem budete mít problémy. Tyto země totiž nepřijaly prodloužení technického průkazu o deset měsíců.

iZdroj fotografie: Pexels

Hlavně v Rakousku si na česká auta dávají pozor. Jestliže vám nebude platit technická, hrozí vám okamžité odstavení auta a jeho odtažení domů asistenční službou. Jestliže nechcete riskovat toto riziko, raději do zahraničí nejezděte. Tyto informace uvedl mluvčí Ústředního automotoklubu České republiky (ÚAMK), Igor Sirota.

Lidé se rozčilují při objednávání na STK

Pracovnice jedné z velkých stanic technické kontroly v Praze doporučuje lidem, aby zkusili přijet hned ráno a zaměstnanci se pokusí zvládnout kontrolu mimo pořadník. Tuto radu doporučila i zoufalému řidiči, který se chystal v příštích dnech do zahraničí na dovolenou. Zároveň mu s politováním oznámila, že mu nemůže zaručit na 100 %, aby se na něj dostala řada.

iZdroj fotografie: Pixabay

Další čekající řidič to zkusil i po zlém a nechal si zavolat vedoucího. Ten mu řekl stejné informace jako jeho podřízená. Volná místa na STK momentálně skoro vůbec nejsou a zaměstnanci technických stanic tuto situaci považují za katastrofální. „Já jsem jim říkal, ať s tím přijedou hned a nevěří povídačkám o prodlužování technické za covidu. A takhle to dopadlo,“ uvedl při další dramatické scéně jeden z pracovníků u měření emisí.

Na termín se musí dlouho čekat

Tato situace na STK není pouze v Praze, ale i v jiných částech Česka. „Dneska vás rozhodně nevezmeme a zcela plno máme i pro příští dny,“ řekl pracovník jedné středočeské provozovny. Lidé nemají možnost si připlatit za objednání na bližší termín. Ve stejné situaci jsou i servisy, které mají plné kapacity i po začátku prázdnin. Pokud tedy máte drobné závady, se kterými byste přes STK neprošli, nemá vám je kdo opravit. „Z normální věci, která byla hotová za den, je horor,“ řekl řidič, jenž neuspěl při objednání.

Zdroj: Deník

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub