Šťastlivec našel ve stodole pod plachtou staré Porsche 356 B Coupe. Udělalo z něj milionáře

Leckomu by se mohlo zdát, že už byly všechny vzácné kousky nalezeny. Nakonec se ale v zapomenuté garáži objeví nějaký klenot.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Šťastný muž v nejmenovaném americkém městě podařilo nalézt ve stodole vzácný exemplář starého Porsche 356 B Super 90 Coupe z roku 1962. Auto bylo skryto mezi trámy a zakryto plachtou, takže ho na první pohled nebylo možné odhalit. Původně však po amerických silnicích nejezdilo, dovezl si ho s sebou muž z Evropy.

Cesta Porsche k novému majiteli

Tento konkrétní kousek byl vyroben v Německu, kde byl zároveň prodán jeho prvnímu majiteli. Tím se stal tamní kněz, který si tento vůz s sebou přivezl z Evropy, když se stěhoval do USA. Následně jej za neznámých okolností prodal kupci, jenž o vůz po desetiletí řádně pečoval a udržoval ho v dobrém stavu do doby, než jej odložil ve stodole.

iZdroj fotografie: Flickr
Auto nebylo v příliš příznivém stavu. I tak je za něj nabízena vysoká cena.

Tu nedávno koupil současný majitel vozu, který mu připadl spolu s budovou, v níž byl automobil ukryt. Zprvu dokonce váhal, zda se opravdu jedná o tento vzácný kousek, jelikož bylo vozidlo patrně zchátralé a v nepříliš přívětivém stavu. Na spoustě míst chyběl lak, kola byla prázdná a interiér auta byl v příšerném stavu.

iZdroj fotografie: Flickr
Motor legendárního modelu

Nalezené Porsche je ve výborném stavu

Zmiňovaný automobil má podle dostupných informací najeto 71 tisíc kilometrů od doby, kdy poprvé v roce 1962 vyjel z linky. Objem motoru činí 1,6 litru s výkonem 89 koní, tedy přibližně 66 kW, přičemž z nuly na 60 mil (asi 96,5 km) za hodinu se dostane za 10 sekund. Ve své době bylo Porsche 356 B považováno za opravdu rychlé a luxusní zároveň.

iZdroj fotografie: Flickr
Takto vypadá náhled do interiéru. Je stále možné vidět, že mělo jasně červené sedačky.

Bude potřeba restaurovat

Společnosti Gullwing Motor Cars se podařilo jednoznačně určit, že na autě jsou stále všechny díly originální. To mu přidává na hodnotě, ovšem bude potřeba do něj zainvestovat a nechat vůz kompletně zrestaurovat. V současném stavu se prodává za 56 500 dolarů, tedy za necelý 1 milion 120 tisíc korun plus cena za opravy.

iZdroj fotografie: Flickr
Původní budíky v přístrojové desce
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články