Překvapivá statistika prodeje elektromobilů v Česku za první pololetí 2021 a novinky na trhu. Kam ten svět spěje?

Na prvních příčkách v prodeji se u nás jednoznačně drží Škoda Enyaq iV. Statistika přináší, jak se daří elektromobilům celkově a kolik se jich prodalo za první pololetí v ČR.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Svaz dovozců automobilů udává statistiky prodeje koncovým zákazníkům. To zahrnuje jak soukromé osoby, tak firmy. Započítávají se do nich také leasingy či registrace dealery. Patří zde i reexport, tedy registrace automobilu, který dealer následně prodá v zahraničí. Zkrátka se tyto statistiky týkají veškerých forem prodejů v ČR.

Leden

V lednu letošního roku bylo v České republice zaregistrováno 231 elektromobilů. To je o 153 méně než v předešlém roce. Prodalo se 91 vozů Škoda Enyaq iV.

Únor

V únoru bylo registrováno jen 118 elektromobilů. Nejvíce se prodával vůz Hyundai Kona Electric, kterého se prodalo celkem 19 kusů. Na trh přibyly nové elektromobily BMW model iX3, Fiat model 500e a dodávka Citroën Jumpy.

iZdroj fotografie: Hyundai

Březen

V březnu zákaznici zaregistrovali celkem 214 elektromobilů. Nejprodávanějším elektromobilem se opět stala Škoda Enyaq iV. Novinkami na trhu byly Opel Zafira Life, Mercedez–Benz EQA, Dacia Spring a Volkswagen ID.4.

Duben

V dubnu Svaz dovozců automobilu zaregistroval 190 elektromobilů. V prodeji opět zabodovala mladoboleslavská Škoda Enyaq iV.

Květen

V květnu se prodej automobilů s elektrickým pohonem zlepšil, registrovalo se celkem 235 elektromobilů. Škoda Enyaq iV se opět umístila na předních příčkach prodeje. Celkem nejvíce elektromobilů, za období od ledna do května, prodaly automobilky Škoda, Volkswagen a Hyundai.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Červen

Červen za první pololetí roku 2021 vítězí, zaregistrovalo se celkem 274 elektromobilů. Na trhu se objevily novinky Volvo XC40 a také Ford Mustang Mach–E. Nejprodávanějším automobilem je stále Škoda Enyaq iV.

Prodej Elektromobilů

Nejprodávanějším elektromobilem se za první pololetí stala Škoda Enyaq iV, jichž se celkem prodalo 389. Na druhém místě se umístila Tesla, kterých se prodalo 119. Na třetím místě je Volkswagen ID.4, jichž se prodalo 94. Celkem se zatím za tento rok zaregistrovalo 1 262 elektromobilů. Největším propadákem se stal prodej elektromobilu Smart Fortwo a Forfour, kterých se neprodal ani jeden kus.

Zdroj: ElektrickeVozy

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností