Světově nejdražší garáž na auto stojí přes 26 milionů Kč

Spousta lidí by ráda parkovala svého miláčka v zastřešené garáži. To však dnes není nijak levné, obzvláště pak když chcete stát v jedné z těchto.

i Zdroj fotografie: Unsplash.com
                   

Auta stojící venku jsou vystavena všem nepříznivým povětrnostním vlivům. Prší na ně, sněží, utváří se na nich led, promrzají jim okna nebo na ně spadne jednou do roka několik krup, popřípadě větev. Je proto lepší auto garážovat a nechat ho stát v teple, někteří řidiči jsou přitom ochotni utratit za kryté stání miliony. A ne zrovna v řádech jednotek.

Garáž za milion eur (26,6 milionu Kč)

Jedna za těch luxusnějších se nachází v Amsterdamu, hlavním městě Nizozemska, která se prodává za rekordní částku. Přesněji leží na roku ulice Jacoba Obrechtstraata a Van Breestraata v okolí centra města, za kterou zaplatíte 995 tisíc eur, tedy přibližně 26 milionů 600 tisíc korun, což je doposud nejvyšší světově zaregistrovaná částka požadovaná za garáž.

iZdroj fotografie: Unsplash.com
Toto je zmiňovaná garáž. Přístup z hlavní ulice je soukromý a sloupek na klíč.

Odměnou za takovou cenu vám bude zastřešené parkovací místo o výměře 22 metrů čtverečních v centru holandského hlavního města. Přístup do ní je soukromý a objekt je zabezpečen sloupkem se zámkem. Elektrická garážová vrata s dálkovým ovládáním jsou samozřejmostí. Toto parkovací místo patří mezi největší v okolí, i tak sem smíte postavit jen jedno auto.

Proč by tu garáž někdo kupoval?

Možná jste si po přečtení tohoto článku také položili podobnou otázku. Odpověď je vcelku jednoduchá a zahrnuje takové argumenty, jako dostupnost do centra města nebo samotné umístění v Nizozemské metropoli. Tato konkrétní garáž je však také vybavena umyvadlem s pitnou vodou, řádně osvícena, a je zde natažena elektřina.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Garáž se nachází asi 1,5 km od Rijksmuea a historického centra města.

Předešlou nejdražší garáž překonala o 4,4 milionu

Předtím, než se na trhu objevil tento objekt byla nejdražším parkovacím místem jednotka v Hongkongu, která se prodala za 870 tisíc eur, tedy necelých 22 milionů 400 tisíc korun. Pokud by vám přišla částka za amsterdamskou příliš vysoká ke koupi, můžete si ji pronajmout za 990 eur (asi 25 a půl tisíce korun) na měsíc, za což pořídíte byt 3+1 v centru Prahy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články