Takhle předjíždí šílenec nebo machr? Dva bulhaři riskovali životy své i okolí, podívejte se na jejich rychlou jízdu

                   

Hranaři nebo šílenci

Při pohledu na video není jasné, zda řidič v autě měl tak dobrý odhad, nebo jen sázel na náhodou a věděl, že to jednoduše dá. Ale co ti v protijedoucím voze? Nepředpokládáme, že je řidič profesionálním závodníkem a tak jednoduše hazardoval se životem svým i ostatních.

Jak k tomu došlo

Když řidič v BMW M5 E39 uviděl v protisměru Audi S6 V10, neváhal a ihned vůz otočil, aby si s Audi rozdal brutální závod. Musíme podotknout, že se nejednalo ani o závodní okruh, ani o letiště, ale o veřejnou komunikaci, navíc podle barevných variant asfaltu v dost špatném stavu.

Když se automobily konečně dostanou na stejnou úroveň, řidiči sešlápnou plyn až na doraz a jedou závod, podle nás v redakci, jednoduše na život a na smrt. Na dlouhé rovince, kde je v dáli vidět protijedoucí auto, se řidiči předhánějí a jen o vlásek se BMW nesrazí s protijedoucím vozem. Ať už šlo o ústupek ze strany předjížděné Audi, nebo byl řidič v BMW opravdu o chlup lepší, nic se nemění na tom, že tohle je asi nejkurióznější a nejnebezpečnější akce, kterou jsme shlédli. Více se podívejte sami, v následujícím videu.

Co je agresivní jízda?

Podle následujícího videa asi není hranice, která by přesně definovala, co je agresivní jízda a co běžné chování. Američané by toto chování považovali za trestuhodné, dokonce ani nechápou, jak můžou v Evropě řidiči předjíždět tak, že přinutí protijedoucí vůz uhnout nebo přibrzdit! Ale třeba takové jižany tyto manévry přitahují jako magnet.

Všechny podobné manévry jsou nebezpečné a méně zkušení řidiči mohou mít tendenci ke špatnému prostorovému a rychlostnímu vyhodnocení situace. V tomto případě pak už zbývá jen doufat, že předjížděný i protijedoucí včas uhne a silnice bude dost široká. Našim čtenářům rozhodně podobné akce nedoporučujeme.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná