Takhle předjíždí šílenec nebo machr? Dva bulhaři riskovali životy své i okolí, podívejte se na jejich rychlou jízdu

                   

Hranaři nebo šílenci

Při pohledu na video není jasné, zda řidič v autě měl tak dobrý odhad, nebo jen sázel na náhodou a věděl, že to jednoduše dá. Ale co ti v protijedoucím voze? Nepředpokládáme, že je řidič profesionálním závodníkem a tak jednoduše hazardoval se životem svým i ostatních.

Jak k tomu došlo

Když řidič v BMW M5 E39 uviděl v protisměru Audi S6 V10, neváhal a ihned vůz otočil, aby si s Audi rozdal brutální závod. Musíme podotknout, že se nejednalo ani o závodní okruh, ani o letiště, ale o veřejnou komunikaci, navíc podle barevných variant asfaltu v dost špatném stavu.

Když se automobily konečně dostanou na stejnou úroveň, řidiči sešlápnou plyn až na doraz a jedou závod, podle nás v redakci, jednoduše na život a na smrt. Na dlouhé rovince, kde je v dáli vidět protijedoucí auto, se řidiči předhánějí a jen o vlásek se BMW nesrazí s protijedoucím vozem. Ať už šlo o ústupek ze strany předjížděné Audi, nebo byl řidič v BMW opravdu o chlup lepší, nic se nemění na tom, že tohle je asi nejkurióznější a nejnebezpečnější akce, kterou jsme shlédli. Více se podívejte sami, v následujícím videu.

Co je agresivní jízda?

Podle následujícího videa asi není hranice, která by přesně definovala, co je agresivní jízda a co běžné chování. Američané by toto chování považovali za trestuhodné, dokonce ani nechápou, jak můžou v Evropě řidiči předjíždět tak, že přinutí protijedoucí vůz uhnout nebo přibrzdit! Ale třeba takové jižany tyto manévry přitahují jako magnet.

Všechny podobné manévry jsou nebezpečné a méně zkušení řidiči mohou mít tendenci ke špatnému prostorovému a rychlostnímu vyhodnocení situace. V tomto případě pak už zbývá jen doufat, že předjížděný i protijedoucí včas uhne a silnice bude dost široká. Našim čtenářům rozhodně podobné akce nedoporučujeme.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články