Takhle vypadá autoškola v Polsku: Po nabourání ujeli od nehody

                   

Autoškola by nás měla nejenom naučit řídit, ale naučit i to, jak se chovat třeba v případě nehody. Tedy pokud neabsolvujete lekce v polské Varšavě u jedné z místních autoškol. Doslova můžeme říci, že vychovává budoucí piráty silnic.

Dobrá lekce pro žáka

Každý se nehody pochopitelně bojí, ale pokud v ní v rámci autoškoly dojde, může to být velké plus. Žák se naučí, co by měl dělat, pochopí v praxi hlavní pravidla a stále má vedle sebe instruktora, který mu v případě potřeby pomůže. Když náhodou nabourá už se svým řidičákem, bude tak nějak podvědomě vědět, co a jak. To se ale nedá říci o této žákyni z videa.

Nabourání auta při parkování

Co se vlastně stalo? Měl to být jeden z mnoha běžných manévrů, na které se autoškoly pochopitelně zaměřují. A to podélné parkování. Žačka započala manévr, ale už od začátku bylo jasné, že se jí pravděpodobně nepodaří. Jak couvala, došlo najednou k tomu, že nabourala stojící Nissan za sebou. Nešlo o žádnou velkou ránu, ale k poškození došlo, což bylo i jasně slyšet. A co teď?

Nepochopitelné chování instruktora

Pravděpodobně dobře věděl, že pořádný díl viny stojí právě na něm. To on měl dívku kontrolovat a on měl v případě potřeby dupnout na své pedály. Nestalo se tak a zaparkovaný Nissan byl nabourán. Instruktor auta obhlédl a došlo k nečekanému kroku. S žačkou autoškoly si vyměnil místa, zařadil a místo nehody opustil. Nevolal policii, nesnažil se najít řidiče, ani nenechal lístek. Klasické ujetí od nehody.

Díky záznamu se viník našel

Trestu rozhodně neunikne, jelikož majitel nabouraného Nissanu celou věc nahlásil a díky kamerovému záznamu nebyl s odhalením viníka problém. Zatímco v případě klasické nehody by vše vyřešila pojišťovna, nyní už se bude instruktor zpovídat také z ujetí od nehody. Pěkný příklad dává budoucím majitelům řidičáků, jen co je pravda.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články