Takto si lidé opravují auta doma. Horkou vodou, zubní pastou a izolepou

                   

Opravit si auto doma už není tak snadné. Přesto existují postupy, které stále zabírají. Podívejte se na několik z těch, které se dají označit za lehce bizardních. Zároveň však nutno dodat, že v mnoha případech fungují. Zkoušet je však doporučujeme spíše na starším voze.

Oprava promáčklin

Je jedno, jak jste k nim přišli. Pokud nechcete jet do klempířské dílny, je možné zkusit postup, který najdete na internetu. V hrnci uvařte několik litrů vody, a ještě vroucí ji nalijte na místo, kde je promáčklina. Následně vezměte zvon na odpady a snažte se danou část karoserie vytáhnout směrem k sobě a tím ji srovnat.

Vyleštění světel

Pokud jsou poškrábaná a zažloutlá, nejenom že špatně vidíte, ale také můžete být vyhozeni z technické. Kdo nechce kupovat nové světlomety, nebo utrácet peníze za profi renovaci, měl by používat zubní pastu. Tu stačí nanést na houbičku na nádobí a krouživými pohyby čistit světlo. Nejprve hrubší a potom jemnější stranou. Nejlepší metodou je podle návodů na internetu použití zubní pasty s bělicím účinkem.

Oprava rozbitého okénka

Rozbilo se vám okénko a aktuálně nechcete kupovat nové, a bez něho také nechcete jezdit? Návod praví, že plně postačí kousek igelitu a co jiného než kvalitní lepicí páska. Důležité je, aby byl igelit co nejvíce napnutý, čímž eliminujete nepříjemné zvuky během jízdy. Izolepa by měla být nalepena důkladně, což eliminuje zatékání.

Existuje řada dalších bizarností

Pokud vám zmíněné druhy oprav přijdou bizardní, nejde o jediné netradiční nápady a návody, které kolují po internetu. Jeden například říká, že místo vysávání interiéru lze použít širší lepicí pásku. Nu postupně nalepujete na špinavá místa a po sejmutí jsou všechny nečistoty ze všech záhybů právě na ní.

Další netradiční návod vám má pomoci s nepříjemným mlžením okének. Prý byste měli zapomenout na drahé přípravky a místo nich na sklo nanést holicí gel. Pomocí hadříku ho aplikujte po celé ploše okna. Druhým hadříkem okno rozleštěte. A problém se zamlžováním bude minulostí. Prý na celý jeden měsíc.

Největší úlet je bezesporu návod na ochranu karoserie před blízko parkujícími řidiči. Na to budete potřebovat produkt který je označován jako tyč na plavání. Je to obyčejná molitanová tyčka či trubka. Tu navážete na provázky a spustíte z okének. Obrázek pro demonstraci je celkem jasný.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články