Tato Honda Civic je neskutečný držák. Zvládla 1,6 milionu kilometrů. A jezdí dál

                   

Čas od času se objeví auta, která mají až neuvěřitelný nájezd. Většinou se jedná o auta starší. Z doby, kdy vozy opravdu něco vydržely. Aktuálním příkladem za všechny je Honda Civic, která dokázala najet více než 1,6 milionu kilometrů. Auto se objevilo v USA a zde se automaticky zařadilo do kategorie obdivovaných vozů, které za sebou mají 1 milion mil.

Rekordmanem je Honda Civic z roku 2006

Vůz, která dokázal pokořit magickou hranici milionu mil, tedy zhruba 1,6 milionu kilometrů je Honda Civic, která byla vyrobena v roce 2006. Auto bylo jejím majitelem koupeno jako nové, v dealerství v Ohiu. Od té doby vůz svému majiteli každodenně sloužil, což se podepisovalo také na jeho nájezdu.

Pouze se 2 většími problémy

Během provozu se majitel Hondy setkal jenom se dvěma většími problémy. Prvním bylo těsnění hlavy válců a druhým problém s elektronikou. Obojí bylo v servisu dáno do pořádku. Další investice se týkaly už jenom klasického spotřebního materiálu, jako jsou brzdové destičky a kotouče, pneumatiky, olej, filtry a další klasické věci, které se pravidelně mění. Na jeho technickém stavu se pozitivně podepsalo i to, že auto bylo pravidelně servisováno a kontrolováno.

Ukázka kvality naftových motorů

Tato Honda Civic je dokonalou ukázkou toho, co dříve vydržely naftové motory. Byly kombinací kvality umožňující obrovský nájezd, měly nízkou spotřebu a také dostatečný výkon. Dnes žijeme v době, kdy řada automobilek s naftou definitivně končí. Přitom na dlouhé a pravidelné cesty zatím není lepší volby. Tato Honda to jenom potvrzuje, jelikož najet s jedním autem 1,6 milionu kilometrů. Jasně ukazuje jak na kvalitu auta jako takového, tak i na kvalitu motorizace.

Bude stále jezdit

A co bude s vozem dále? Jeho majitel s ním bude i nadále jezdit. Kdo ví, třeba se za čas objeví článek, kdy auto atakovalo další pozoruhodnou hranici související právě s jeho celkovým nájezdem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články