Tato ojetá SUV mohou být spolehlivější, než řada nových

                   

Řada lidí se při koupi vozu rozhoduje i podle toho, jak je starý. Mnoho lidí je přesvědčeno, že koupě nového vozu je spojena s tím, že vůz bude kvalitnější a spolehlivější, než v případě ojetiny. Je pravdou, že v řadě případů je to pravda. Jsou tu ale i případy, kdy to pravda není a kdy naopak může být lepší volbou spolehlivá a osvědčená ojetina, která dokáže řadu nových současných vozidel doslova strčit do kapsy.

Populární segment SUV

Pokud je dnes segment, který je populárnější než kdy před tím, tak to jsou vozy SUV. Ty už několik let jasně dominují prodejům a při výběru vozu řada lidí zamíří právě do této populární kategorie. Proto se jí budeme držet i my a podíváme se na trojici vozů SUV, které sice patří do kategorie ojetin, ale svou kvalitou dokážou mnohdy předčit celou řadu nových vozů, které jsou produkovány napříč automobilkami. O jaké se jedná?

Suzuki Grand Vitara

První model, do kterého se rozhodně vyplatí jít ve formě ojetiny, je Suzuki Grand Vitara. Auto jasně symbolizuje proslulou japonskou sílu a také spolehlivost. Na rozdíl od současných moderních SUV, které jsou spíše na ozdobu, je Suzuki Grand Vitara skutečně vozem, se kterým se nemusíte bát ani do náročnějšího terénu. A to díky dobrému pohonu všech čtyř kol, který výrazně zvyšuje všestrannost tohoto vozu. Výběr možností zahrnuje jak naftové, tak i benzinové motorizace a tak si každý může na ploše bazarů nebo na inzertních serverech zvolit variantu, která mu vyhovuje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mitsubishi Pajero Sport

Ani v tomto případě se rozhodně není třeba bát jakéhokoliv zklamání. Dá se říci, že Mitsubishi Pajero Sport je vůz, který je určitým symbolem jednoduchosti, což se výrazně pozitivně podepisuje na jeho spolehlivosti. Jednoduše řečeno, co je jednoduché, obvykle funguje spolehlivěji, než různá sofistikovaná moderní, ale ještě nedostatečně otestovaná řešení. I proto se může Mitsubishi Pajero Sport jevit jako osvědčenou volbou pokud hledáte ojetinu ze segmentu SUV, která vám bude dělat jenom radost, a nebudete chtít trávit zbytečný čas v servisu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jeep Grand Cherokee

Třetím naším tipem je Jeep Grand Cherokee druhé generace. Hned v úvodu připomeňme, že čas od času se mohou objevit problémy s tím, že auto si vezme více oleje, než je zdrávo. Pokud toto pominete a pokud s tímto počítáte, můžete si být jisti tím, že druhá generace vozu Jeep Grand Cherokee určitě nezklame. Zajímavým kladem je i výběr motorizací. Nejenom, že můžete vybírat z benzínu a nafty, ale pod kapotou najdete i spolehlivé a výkonné motory s pořádným objemem, jak se na takové auto sluší a patří. K tomu přidejme kvalitní provedení, solidní převodovku a bude vám jasné, že tento vůz je taktéž jedním z těch, který dokáže nejnovější SUV strčit do kapsy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Správná péče o auto je základ

Pokud si pořídíte některý ze zmíněných třech, odborníky doporučovaných vozů, nezapomínejte, že jejich celkovou kvalitu pochopitelně podpoříte jejich správnou péčí a také údržbou. Mnoho problémů s auty si často jejich majitelé způsobí sami nedostatečnou péčí, kontrolou, servisem i chybami během jízdy. Kdo se však o své auto stará dobře, a k tomu má doma jeden z vozů který je doporučován experty, rozhodně nemůže být zklamán.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra