Tato SUV byla v loňském roce prodejním hitem. Některé značky překvapí

                   

Že jsou vozy SUV dlouhodobým hitem v prodejích, to zase až tak velká novinka není. Poslední roky si k nim nachází cestu stále více lidí a vývoj naznačuje, že by se to následující období nemělo měnit. Pokud vás zajímá, jaké SUV byly v loňském roce nejpopulárnější, ukáže vám to výzkum Focus2Move. Díky získaným datům můžeme zjistit, jaký model šel nejvíce na odbyt, ale můžeme zjistit i to, které značky a vozy byly v desítce nejpopulárnějších. Některé jistě překvapí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kdo dominuje? Jedna známá stálice

Když se podíváme na řadu žebříčků prodejnosti, tak se na vrcholu často objevuje jedna automobilka. A to Toyota. Ta je dlouhodobě velkým symbolem kvality a spolehlivosti, což se projevuje i na zájmu z řad jednotlivých zákazníků. A tak není divu, že i v tomto případě dominuje. Nejprodávanějším SUV roku 2019 se totiž stal model Toyota RAV4. Pokud mají lidé z Focus2Move správné informace, tak se prodal téměř milion kopií. Konkrétně to bylo 947 919 vozů. Navíc jde o výrazný nárůst oproti roku 2018, jelikož ten loňský byl lepší o téměř 14 procent. A jaké jsou výhledy pro letošek? Dost možná se podaří překonat pomyslný milion.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kdo skončil druhý?

Jdeme na druhé místo, kde se nachází vůz Honda CR-V. Opět značka, která má pověst určité japonské spolehlivosti. Když se podíváme na konkrétní čísla, tak Hondu si celosvětově koupilo 811 209 lidí. A opět se jedná o zlepšení oproti roku 2018, v tomto případě o necelých 11 procent.

Třetí už je Evropan

Kdo je na místě třetím? Jedná se o Volkswagen Tiguan. Povedené auto, které však může být z hlediska prodejnosti přece jenom lehkým zklamáním. Ne proto, že by skončilo na třetím místě, jelikož se jich celkem prodalo 736 885 kusů. Je to spíše proto, že oproti roku 2018 klesly prodeje tohoto auta o zhruba 8 procent.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Uzavřeme první pětku

Pojďme také uzavřít první pětku, ať máme jasno v tom, jaké automobilky a jaká jejich konkrétní SUV jsou v tomto směru úspěšná. Na místě čtvrtém se nachází vůz Hyundai Tucson, což může být pro mnohé překvapením, jelikož ne každý má tuto korejskou značku v oblibě. Pětici potom uzavírá zajímavý Nissan Qashqai, který si dlouhodobě drží stálou prodejnost, jelikož oproti roku 2018 si pohoršil jenom o zhruba 3 procenta.

Jak to bylo s žádaností dalších SUV?

Slíbili jsme vám, že se podíváme na žebříček deseti celosvětově nejprodávanějších SUV roku 2019. A tak je třeba podívat se na dalších pět, podle dat od Focus2Move. Tady už půjdeme jmenovitě, jelikož se jedná o vozy Kia Sportage, Chevrolet Equinox, Mazda CX-5, Haval H6, Nissan Rogue. Ano, jsou zde také různá překvapení. Jak v podobě korejského modelu Kia, tak v podobě vozů, které někteří Evropané možná ani neznají.

Jednoduše proto, že celosvětový trh, to pochopitelně není jenom Evropa. A tak třeba Chevrolet ukazuje, jak velkou sílu mohou mít americké trhy, a značka Haval zase to, jak silný je čínský trh, odkud tento vůz pochází.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články