Tento Nissan Navara z roku 2007 najel milion mil. Majitel s ním plánuje jezdit dál

                   

Jsou vozy, o kterých se obecně říká, že to jsou takzvaní držáci. A to hlavně z důvodu, že mohou zvládnout opravdu až extrémní kilometrový nájezd. Mezi tato auta se nyní zcela určitě přidá i Nissan Navara. Tedy abychom byli přesnější, tak Nissan Frontier. Pod tímto názvem se totiž vůz prodává ve Spojených státech amerických, zatímco u nás v Evropě je používané označení Navara. Jde však o víceméně totožné auto.

Kopil ho v roce 2007

Jeho majitel, Brian Murphy z Chicaga si vůz koupil v roce 2007. Kupoval ho jako nový, přímo v autosalonu. Auto měl především pro své pracovní potřeby a Nissan Frontier si zvolil především proto, že se jednalo o auto, které mu vyhovovalo jak s ohledem na praktičnost a mělo by mu vyhovovat i s ohledem na kvalitu a výdrž. V tu dobu ještě netušil, jak správně zvolil.

Najel milion kilometrů

Jeho Nissan Frontier byl od roku 2007 v podstatě v permanentním zápřahu a neustále se s ním jezdilo. Hodnota tachometru stoupala, až dosáhla oné magické hranice, se kterou nepočítal patrně ani samotný výrobce. To proto, že tachometr dokáže ukázat jenom šestici číslic. A tak muž dosáhl nájezdu 999 999. Nikoliv kilometrů, jelikož mluvíme o americké verzi vozu Nissan Navara, kde se hodnoty počítají v mílích. V přepočtu to činí asi 1,59 milionu kilometrů, což je skutečným unikátem.

i

Jenom běžné servisní úkony

Paradoxem je, že i když lze najít mnoho diskuzí na téma toho, jak je Nissan Navara nespolehlivé auto a jak vozy vyrobené po roce 2000 nic nevydrží, tak majitel Brian Murphy u svého vozu nikdy neměl žádnou výraznější závadu. Jediné servisní úkony byly v podstatě ty běžné, jako je výměna oleje, filtrů, brzdových destiček a tak dále. Jediným větším servisním zásahem za celou historii provozu vozu byla výměna chladiče a alternátoru.

Plánuje jezdit i nadále

Milion najetých mil rozhodně není důvodem, proč by měl muž auto prodat a poohlédnout se po novém. Stále mu dobře slouží a z tohoto důvodu plánuje používat ho i nadále. Věří, že ještě pár stovek mil bez problémů zvládne.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články