Tento Nissan Navara z roku 2007 najel milion mil. Majitel s ním plánuje jezdit dál

                   

Jsou vozy, o kterých se obecně říká, že to jsou takzvaní držáci. A to hlavně z důvodu, že mohou zvládnout opravdu až extrémní kilometrový nájezd. Mezi tato auta se nyní zcela určitě přidá i Nissan Navara. Tedy abychom byli přesnější, tak Nissan Frontier. Pod tímto názvem se totiž vůz prodává ve Spojených státech amerických, zatímco u nás v Evropě je používané označení Navara. Jde však o víceméně totožné auto.

Kopil ho v roce 2007

Jeho majitel, Brian Murphy z Chicaga si vůz koupil v roce 2007. Kupoval ho jako nový, přímo v autosalonu. Auto měl především pro své pracovní potřeby a Nissan Frontier si zvolil především proto, že se jednalo o auto, které mu vyhovovalo jak s ohledem na praktičnost a mělo by mu vyhovovat i s ohledem na kvalitu a výdrž. V tu dobu ještě netušil, jak správně zvolil.

Najel milion kilometrů

Jeho Nissan Frontier byl od roku 2007 v podstatě v permanentním zápřahu a neustále se s ním jezdilo. Hodnota tachometru stoupala, až dosáhla oné magické hranice, se kterou nepočítal patrně ani samotný výrobce. To proto, že tachometr dokáže ukázat jenom šestici číslic. A tak muž dosáhl nájezdu 999 999. Nikoliv kilometrů, jelikož mluvíme o americké verzi vozu Nissan Navara, kde se hodnoty počítají v mílích. V přepočtu to činí asi 1,59 milionu kilometrů, což je skutečným unikátem.

i

Jenom běžné servisní úkony

Paradoxem je, že i když lze najít mnoho diskuzí na téma toho, jak je Nissan Navara nespolehlivé auto a jak vozy vyrobené po roce 2000 nic nevydrží, tak majitel Brian Murphy u svého vozu nikdy neměl žádnou výraznější závadu. Jediné servisní úkony byly v podstatě ty běžné, jako je výměna oleje, filtrů, brzdových destiček a tak dále. Jediným větším servisním zásahem za celou historii provozu vozu byla výměna chladiče a alternátoru.

Plánuje jezdit i nadále

Milion najetých mil rozhodně není důvodem, proč by měl muž auto prodat a poohlédnout se po novém. Stále mu dobře slouží a z tohoto důvodu plánuje používat ho i nadále. Věří, že ještě pár stovek mil bez problémů zvládne.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou